Americko- čínský Looper nabídne zabijáky a cestování časem

Taky už jste nasyceni postavami v rozevlátých pláštěnkách nebo směšnými rohy na hlavě a chybí vám pořádná sci-fi? Možná to změní Looper s Josephem Gordonem Levitem (500 dní se SummerPočátek, Temný rytíř povstal) a Brucem Willisem (RedPulp FictionPátý elementSin City: Město hříchu, Postradatelní II).

Pokud se bude chtít v roce 2072 mafie někoho zbavit, pošle svůj cíl 30 let zpátky, kde na něj bude čekat najatý zabiják. V této době je totiž možné cestovat časem, ačkoli to není legální. Takové cestování časem se dá pořídit jen na černém trhu, takže důvody k němu nejsou zřejmě úplně čisté. Joe (Joseph Gordon Levitt) je úspěšný zabiják, který skutečně profituje ze svého řemesla. Problém nastane, když mafie pošle z budoucnosti zabijáka Joea (Bruce Willis), aby také někoho vyřídil. Aniž by to tušil má zabít sám sebe.

Film je autorskou podívanou scenáristy a režiséra Riana Johnsona, který natáčel před několika lety v Praze poněkud střelený snímek Bratři Bloomovi. Looper by měl být z úplně jiného soudku a podle základní premisy děje bude navazovat na úderné svižné akční filmy ála Cameronův Terminátor.

Film se natáčel ve státě Louisiana, včetně New Orleans a podstatná část snímku vznikla také v čínské Šanghaji. V další hlavní roli kromě obou pánů se objeví také Emily Blunt (Lov lososů v Jemenu, Správci osudu, Vlkodlak). Do českých kin půjde film 11. října a dosavadní americké recenze jsou velmi příznivé, takže uvidíme. Každopádně velmi zajímavě vypadá make-up r§zně stárnoucích hlavních hvězd.

Přehrát trailer

Přidat komentář

TOPlist