Postradatelní II (2012)

The Expendables II, režie: Simon West, scénář: Sylvester Stallone a Richard Wenk, kamera: Shelly Johnson, hudba: Brian Tyler, střih: Tod E. Miller, hrají: Sylvester Stallone, Jason Statham, Jet Li, Dolph Lundgren, Arnold Schwarzenegger, Jean Claude Van Damme, Randy Couture, Liam Hemsworth, Scott Adkins, Chuck Norris

103 minut, 2.35:1, 35 mm, barevný

A je to tady. Těžkotonážní obrněný transportér veze partu mastodontů vykřikujících pubertální hlášky vstříc dalšímu kšeftu, kde mají osvobodit někoho ze spárů anonymního nepřítele, kterého je třeba rozstřílet. A to doslova. Střely prolétají anonymními těly a do kamery stříkají libry masa za občasného výkřiku. Střelba, hluk a sranda pokračují pár minut, pak jsou krátké titulky a jede se dál.

Na plátně se objevuje Mr. Church (Bruce Willis – (RedPulp FictionPátý elementSin City: Město hříchu) a vynadá Barneymu Rossovi (Sylvester Stallone – Postradatelní), že mu ještě nevrátil prachy od posledně a bude potřeba si je vybrat. Pošle ho na nějakou nesmyslnou fušku a do týmu mu přifaří mladou Asiatku. Fuška se zvrtne v momentě, kdy se tam objeví opravdu zlý padouch (Jean Claude Van Damme – Krvavý sport, JCVD) a celou partu přesvědčí o tom, že pánem je teď on. Samozřejmě, že bude pomsta, samozřejmě se bude střílet a samozřejmě, že budou vtípky.

Postradatelní II je popkulturní sranda, která má jasně definované cílové publikum a ví naprosto přesně, jak ho na několik desítek minut uspokojit. Pokud vás štvaly už akčňáky z osmdesátých let a kraje devadesátých let, tak vás budou štvát samozřejmě i nadále a pokud máte tento žánr rádi, tak si tuhle show dozajista užijete.

Film se natáčel jako většina akčních produkcí v extra levném a drsném Bulharsku. Železniční most, který ve filmu uvidíte postavili filmaři a prý slouží normálně jako součást bulharské železniční sítě. Inu i k tomu jsou dobré velkofilmy. A Postradatelní II velkofilmem jsou, zvláště pak množstvím hvězd, komparsu a především pěkně postaru natočených kaskadérských sekvencí. Není veřejným tajemstvím, že natáčení stálo jednoho kaskadéra život a druhý skončil s těžkým zraněním v nemocnici po výbuchu gumového člunu.

Akční scény jsou slušně natočené a je vidět, že Simon West si pečlivě dělal domácí úkoly při opakování Ramba IV, protože úvodní scéna k tomuto vydařenému krváku slušně odkazuje. Dvojka Postradatelných je ale od začátku přiznaná zábava, což naštěstí při filmování pochopili naprosto všichni.

Jestli ale něco sestřelí diváky ze sedaček je cameo Chucka Norrise a jeho nástupy. Tady byl režisér West evidentně opět políben infantilní múzou, která se mu povedla v podobně stavěné scéně s Nicolasem Cagem a králíčkem v krabici v Con Air. Sylvester Stallone navíc požádal Chucka Norrise, aby si sám vybral jeden z vtípků, co o něm kolují na internetu a použil ho ve filmu. Většina kolegů už ho vyzradila v recenzích, ale schovejte si překvápko až do kina.

Děj filmu není příliš podstatný a po pravdě v tomhle žánru toho příliš vymyslet nelze. V Postradatelných jde opět dostat co nejvíce hvězd do akce a ukázat, že řada z nich je ještě naživu a někteří dokonce v dobré kondici. Vzhledem k tomu, že Stallonovi bylo letos 66 let je opravdu neuvěřitelné s jakou energií se do této série pustil, protože natočit takový film prostě není žádná legrace, ačkoli to v kině vypadá jinak.
Postradatelní II se dá doporučit stejně jako jednička a s úplně stejným varováním. Kdo má tenhle šálek čaje rád, tak si ho prostě užije.

Přehrát trailer

Přehrát trailer

Související články:

Postradatelní

Přidat komentář

TOPlist