Robert Zemeckis se vrací k hranému filmu

Kultovní režisér špičkové rodinné zábavy a průkopník moderních technologií v se pár let propadal na okraj diváckého zájmu a nyní se po všech experimentech vrací k režii klasického hraného filmu.

Je to pár hodin, co Robert Zemeckis seděl v kavárně na Mannhatanu a s rukou křečovitě svírající Coca Colu očekával světovou premiéru své novinky s Denzelem Washingtonem (Philadelphia, Nezastavitelný, Americký gangster, Training Day). Novinářům z New York Times sdělil:,,Lidi si myslí, že jsem už 12 let nic nenatočil. Je to jako bych byl úplně mimo a věnoval se opeře nebo tak nějak.“ Díky Realfilmu samozřejmě víte, že se věnoval průkopnickým digitálním technologiím ve filmech Polární expres nebo Beowulf, ale přiznejme si, že to byl krok nepříliš šťastným směrem, který prošlapal cestu spíš jeho kolegům než jemu.

Pověst mistrovského vypravěče si Zemeckis získal zejména výborným filmem Forrest Gump nebo přinejmenším prvním dílem Návratu do budoucnosti. V jeho posledním režírovaném filmu si pozval před kameru Denzela Washingtona, aby s ním natočil pravdivý příběh o odvrácené straně mediální popularity. Nebojte se, že by šlo o nějakou masírku ze světa celebrit.

Před jedenácti lety se podařilo pilotovi Airbusu bezpečně přistát za velmi obtížných podmínek. Jeho záchrana 306 pasažérů před jistou smrtí vyvolala nebývalý zájem o jeho osobu, která odhalila kostlivce ve skříni.

Ačkoli bychom možná čekali, že půjde především o záchranu pasažérů, pak Zemeckis se soustředil na charakterní herectví Denzela Washingtona a zobrazení jeho životního příběhu, který je dalším příspěvkem Hollywoodu na téma alkoholismus. O Washingtonově výkonu se mluví v superlativech a pozadu nezůstává ani pečlivá formální stránka filmu, kde se Zemeckis zaměřil především na takové digitální efekty, které by diváky rušily, co nejméně. Snahu o realitu pak korunuje skutečnost, že řada scén je ve 3D.

Ve filmu se objeví ještě John Goodman, Don Cheadle nebo Kelly Reilly a za kamerou byl tradiční Zemeckisův spolupracovník Don Burgess.

Jen pro zajímavost, film vznikl pouze díky tomu, že se většina tvůrců zřekla svého honoráře a budou počítat s případnými procenty ze zisku.

Film bude uveden u nás v průběhu února příštího roku.

Přehrát trailer

Přidat komentář

TOPlist