Patrolová dávka upoutávek se sebevrahy

Tento týden vstupují do kin podívané, které mají zejména za cíl do nás napumpovat adrenalin a také poškádlit naši občanskou pospolitost.

K mému velkému potěšení do kin vstupuje americká Patrola o nelehké práci policajtů mezi gangy. Nízkorozpočtový snímek se stal nečekaným diváckým hitem, takže uvidíme, jak si povede u nás. O filmu jsme psali v tomto samostatném článku.

Přehrát trailer

Film Záblesky chladné neděle je nový český film Ivana Pokorného, který chce nabídnout nečekané zvraty. Tvůrci jej charakterizují těmito slovy. Adam si myslí, že Dora je prostitutka a nabídne jí kšeft: má zahrát při rodinné oslavě roli přítelkyně jeho mladšího bratra Martina. Rodina i sousedé se tím mají uvést v domnění, že Martin už se vzpamatoval z deprese a s novým vztahem začíná nový život. Dora nabídku přijme ani ne tak kvůli honoráři, ale hlavně aby unikla Richardovi. Ten ji už delší dobu svým vlastnickým postojem terorizuje. Ani teď se nevzdává. Přestože mu auto s Adamem a Dorou ujede, nakonec s pomocí kamaráda policisty vypátrá Adamovu adresu a pod falešnou záminkou zjistí, kde Dora je.
Klíčové situace se pak odehrávají na samotě uprostřed lesa, kde Martin s Dorou prožívají jakousi variantu hry kočky s myší. Dlouho máme pocit, že jí chce Martin ublížit, ale postupně přicházíme na to, že skutečné nebezpečí číhá jinde. V hlavních rolích Robert Jašków, Adéla Petřeková a Jan Plouhar.

Přehrát trailer

Umělecký projekt Ztohoven se vydal do kin v celovečerní stopáži s filmem Občan K., tedy vtipnou slovní hříčkou na téma identity v současném šmírovaném světě.

Přehrát trailer

Po delší době se do českých kin vrací režisér Patrice Leconte, který natočil třeba Poloviční šanci s uvolněným duem Bébel a Alain Delon nebo jímavé drama Prokletí ostrova Saint Pierre. Tentokrát se vrhl dokonce na animovaný snímek s trefným názvem pro současnou dobu Obchod pro sebevrahy. Představte si město, kde se žije tak smutně, že lidé ztratili veškerou chuť k životu. Představte si město, kde prosperuje jediný obchod – ten, který prodává jedy, provazy a další sebevražedné pomůcky. Majiteli tohoto obchodu se právě narodilo dítě, které je ztělesněním životního optimismu. Rozklad rodinné živnosti pomalu začíná…

Přehrát trailer

Mějte fajn týden!

Přidat komentář

TOPlist