Elysium Neila Blomkampa má první oficiální trailer

Nedávno nás sice poněkud sklátila mírná skepse k autorskému filmu a filmové tvorbě vůbec, ostatně každou chvíli nás čeká žhavá novinka maskující, že není předělávka nebo pokračování. Film Elysium po delší době naplní opravdu očekávaný originální film sezóny.

Za posledních pár desítek měsíců jsme o sci-fi Elysium už párkrát psali, ale byly to vlastně jen dílčí informace potvrzující, že režisér Neil Blomkamp, který fascinoval diváky svou autorskou prvotinou District 9 nesejde z cesty autorské tvorby. A to se cení. Jeho debut se dodnes drží mezi nejlépe hodnocenými tituly celosvětové databáze imdb.com a nezdráhal bych se ho označit slovem kultovní.

Film Elysium má už několik hodin zveřejněný svůj oficiální trailer a soudě dle ohlasů, očekávání jsou nastavena tentokrát opravdu vysoko. Píše se rok 2159. Na kosmické stanici Elysium žijí jen bohatí lidé s téměř neomezenými možnostmi – bez potíží se uzdraví ze závažných chorob a užívají si čistého a luxusního života. Oproti tomu na přelidněné a vlastně ,,vybydlené“ Zemi žije ta většina. Každý by se pochopitelně rád dostal do vysněného Elysia, které má ovšem už své vlastní zákony a přísnou imigrační politiku. A pak je tu Max (Matt Damon – Zelená zónaSkrytá identita, NákazaŽivot po životě), který se zoufale potřebuje dostat na Elysium, aby si jednak zachránil život a druhak, aby nastolil rovnováhu.

V hlavních rolích filmu se objeví skutečně „vymazlené“ obsazení. Vedle Matta Damona uvidíme v roli ambasadorky Elysia oskarovou Jodie Foster („Úkryt“ , „Mlčení jehňátek„) v dalších úlohách takové herce jako Sharlto Copley („District 9„), Wagner Moura („Elitní jednotka„), William Fichtner(„Nelítostný souboj„, „Temný rytíř„), Alice Braga („Já, legenda„, „Obřad„, „Predátoři„), Diego Luna a mnozí další. Film má rozpočet 90 milionů dolarů a rozhodně svádí k dalšímu očekávání.

Přehrát trailer

Přidat komentář

TOPlist