Brad Pitt, zombies a světová válka

Režisér Marc Forster už několikrát potvrdil, že je talentovaný vypravěč a podle hesla zombíků není nikdy dost, vyslal do boje Brada Pitta v ostře hlídaném velkofilmu letošní sezóny.

Film Světová válka Z je dílem Brada Pitta („Moneyball„, „Strom života„, „12 opic„,  „Spy Game„, „Dannyho parťáci„) jako producenta a jeho firmy Plan B, která už mimochodem obdržela Oskara v kategorii nejlepší film za snímek Skrytá identita Martina Scorseseho. Pitt tentokrát neponechal nic náhodě a nechal se obsadit také do hlavní role a přizval na palubu režiséra Marca Forstera (Ples příšer, Hledání Země Nezemě, Quantum of Solace).

Gerry Lane (Brad Pitt) pracuje pod hlavičkou Organizace spojených národů jako expert na řešení nejrůznějších krizových situací. Kdykoliv se někde na světě mimořádně vyhrotí místní poměry, Gerry přijede a většinou dokáže identifikovat zdroj krize a nalézt řešení na uklidnění situace. Tyto schopnosti se mu budou náramně hodit, protože v podobnou horkou destinaci se právě proměnil celý svět. Lidstvo začala ve velkém decimovat virová epidemie gigantických proporcí, a pokud se ji nepodaří co nejrychleji zastavit, nebude už koho zachraňovat. Situace je o to horší, že se virus projevuje nebývalou agresivitou nakažených, kteří záměrně napadají ty, jimž se nemoc zatím vyhýbá. Uprostřed apokalypsy musí Gerry najít zdroj nákazy, protože bez jeho lokalizace nelze v boji s neviditelným nepřítelem uspět. Hledání příslovečné jehly v kupce sena by pravděpodobně bylo mnohem snazší, protože cíl Gerryho mise se může ukrývat kdekoliv na světě.

Rozpočet je skutečně pěkný…170 milionů dolarů, takže očekávání jsou značná a marketing slušně agresivní. Na druhou stranu Brad Pitt je divácký magnet. Film doprovází skutečně značná právní ochrana, která se vztahuje prakticky na vše s filmem spojené, již teď běží on-line prodej triček, tašek, hrnků, krytů na tablety s logem filmu, zkrátka nic není ponecháno náhodě, včetně bedlivě hlídaného fotografického materiálu, takže můžeme zatím operovat pouze s jednou oficiální fotografií:-)

Premiéra filmu je stanovena na 21. června 2013 a u nás film poběží od 27. června.

Tvůrci:
režie: Marc Forster, scénář: Matthew Michael Carnahan, Drew Goddard a Damon Lindelof podle novely Maxe Brookse kamera: Robert Richadson, hudba: Marco Beltrami, hrají: Brad Pitt, Eric Wast, Mireille Enos, David Morse, Matthew Fox

Přehrát trailer

Přehrát trailer

Přidat komentář

TOPlist