Star Trek: Do temnoty (2013)

Star Trek: Do temnoty

Star Trek: Into Darkness, USA 2013, režie: J. J. Abrams, scénář: Roberto Orci, Alex Kurtzman, kamera: Daniel Mindel, hudba: Michael Giacchino, hrají: Chris Pine, Benedict Cumberbatch, Zoe Saldana, Alice Eve, Karl Urban, Simon Pegg, Zachary Quinto

132 minut, 2.35:1, HD digital (2K), 1.66:1 – Imax, 35 mm a 70 mm (IMAX), barevný

Film:

A je to tady! Bez zbytečných průtahů nebo zdlouhavé expozice jsme se právě ocitli na neznámé planetě. Spock je v ohrožení života a kapitán James T. Kirk se svými věrnými kolegy uděluje rozkazy, které se sice opět neslučují s pravidly hvězdné flotily, ale zakládají se na dobrých úmyslech. Spektakulární úvod končí a jedeme dál. Na obzoru je totiž opravdu maniakální padouch John Harrison (Benedict Cumberbatch), nápadně připomínající televizního Sherlocka Holmese s podstatně asociálnějšími sklony.

Vesmírnou ságu Star Trek jsme mapovali v samostatném článku v rubrice Průvodce filmem a na našich stránkách naleznete i recenzi na první díl resuscitované série, což může přispět nezasvěceným nahlédnout alespoň trochu pod pokličku tohoto filmového a televizního fenoménu, který si za léta své existence vybudoval kultovní pověst a zřejmě nejširší fanouškovskou základnu na světě napříč generacemi.

Před čtyřmi lety oživilo zázračné, byť přerostlé, hollywoodské dítě J. J. Abrams legendu zvanou Star Trek. Úvodní film byl rozhodně svižný, plný spektakulárních efektů a místy příjemně ,,dospělácký“. V mém okolí na film vyrazila řada lidí nedotčených aurou nedotknutelnosti fenoménu Star Trek a troufám si tvrdit, že byli spokojeni. Mě samotného film slušně pobavil, ačkoli jsem očekával o trochu víc. Druhý díl mě poučeně nechal mírně chladnějším, ale již teď musím konstatovat, že se jedničce nejen vyrovná, ale dokonce ji v řadě aspektů jednoduše předčí.

Kromě Chrise Pinea se do posádky Enterprise vracejí všichni vesmírní cestovatelé z předchozího dílu, tedy Zachary Quinto jako první důstojník Spock, Karl Urban coby věčný kverulant a hlavní lékař, Simon Pegg v roli komického hlavního konstruktéra nebo krásná Zoe Saldana, která si znovu zahrála komunikační důstojnici Uhuru.

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist