Světová pondělní dávka upoutávek se zombíky

Tento týden nás čekají sice jen dvě premiéry Světová válka Z a Princezna, ale nezapomeňte, že již od pátku začíná MFF v Karlových Varech.

Brad Pitt, Marc Forster, 250 milionů dolarů a miliony rozzuřených zombie, to všechno Vás bude od čtvrtka lákat do českých kin. O filmu jsme psali v samostatném preview a film jsme v redakci již viděli na novinářské projekci ve 3D. Recenzi plánujeme na středeční podvečer.

Přehrát trailer

Přehrát trailer

Druhou premiérou týdne je finský snímek Princezna. Film je natočený podle skutečné události a vypráví dojemný příběh Anny Lappalainenové, kabaretní tanečnice a masérky, která věřila, že je z urozeného rodu, že je „princezna“. 50 let ale strávila jako pacientka psychiatrické kliniky Kellokoski, kde vyprávěla svůj neobyčejný příběh ženy, které se matka v dětství zřekla. Jejím jediným domovem byl ústav a psychiatrická klinika, kde lidem okolo sebe díky své roztomilé osobnosti neustále rozdávala naději a radost. Herečka Katja Kukkola, která přesvědčivě ztvárnila Annu Lappalainovou, získala v roce 2011 národní filmovou cenu Jussi Award a režisér filmu si odnesl v tom stejném roce z hlavní soutěžní sekce na Viareggio EuropaCinema cenu Special Award. Na Mezinárodním filmovém festivalu v Montrealu byl snímek nominován na cenu Zlatý Zenith.

Přehrát trailer

Od pátku začíná MFF v Karlových Varech, kam vyrazí náš kolega reportér David Hecht, ale ostatní zřejmě budou pracovně zaneprázdněni na jiných projektech. Každopádně se podíváme, co se na této akci děje, byť jako šéfredaktor tohoto magazínu dodávám, že opět nejsem spokojen s udělováním akreditací pro filmaře, byť důvody jako obchodník chápu.

Mějte úspěšný nejen filmový týden a zůstaňte s námi.

Přidat komentář

TOPlist