Pacific Rim – Útok na Zemi (2013)

Pacific-Rim-4

Pacific Rim – Útok na Zemi

USA 2013, Pacific Rim, režie: Guillermo Del Toro, scénář: Travis Beachum, Guillermo Del Toro, hudba: Ramin Djawadi, kamera: Guillermo Navaro, střih: Peter Amundson, John Gilroy, hrají: Charlie Hunman, Rinko Kikuchi, Idris Elba, Ron Perlman, Charlie Day, Burn Gorman

131 minut, 1.85:1, Redcode RAW, digitál (2K), barevný, 2D a 3D (D-Cinema)

Film:

Z moře se vynoří obrovské příšery Kaiju a pustí se do války s lidstvem, která si vyžádá milióny životů a lidstvo na roky zatíží. Pro boj s Kaiju byla vyvinuta speciální zbraň: masivní roboti zvaní Jaegers, kteří jsou simultánně ovládáni dvěma piloty, jejichž mozky jsou propojeny neurálním mostem. Jenže i tihle roboti se tváří v tvář nezničitelným Kaiju zdají být téměř bezmocní. Na pokraji porážky nakonec síly bránící lidstvo nemají jinou možnost než obrátit svoji naději směrem ke dvěma nečekaným hrdinům: bývalému pilotovi Raleighovi (Charlie Hunnam) a nezkušenému nováčkovi Mako (Rinko Kikuchi), kteří se dají dohromady, aby společně řídli slavného, nicméně zároveň zjevně zastaralého Jaegera. Společně budou čelit hrozící apokalypse jako poslední naděje lidstva.

PACIFIC-RIM-3

Guillermo Del Toro sice opustil palubu obřího projektu o Hobitovi, ale rozhodně nepřešel ke skromnější produkci, ve kterých dává poslední dobou vyniknout mladým a talentovaným tvůrcům (Mama). Naopak se odvážil do pro něj dosud neprobádaných vod velkolepé podívané snímkem „Útok na Zemi“ a vzhledem k tomu, že jeho mentorem a přítelem je samotný James Cameron je nabíledni, že očekávání v něj vložená byla od ohlášení této produkce obrovská.

PACIFIC-RIM-Image-04

Je to pár týdnů zpátky, co se odehrála kvůli filmu „Útok na Zemi“ (Pacific Rim) poněkud vyprovokovaná přestřelka mezi Guillermo Del Torem a Michaelem Bayem. Ukázalo se, že oba pánové mají ega jako Antarktida a upřímně, asi těžko by se dalo očekávat něco jiného. Celá věc se odehrála na CinemaConu, kde se Bay nechal v několika negativních komentářích slyšet, že filmaři prachsprostě a neumně kopírují jeho filmy o robotech a Del Toro byl požádán, aby se k tomu vyjádřil. Ten v domnění, že je na něj režisér Bay naštvaný, velmi jemnými slovy připomněl, že všechny filmy o robotech vychází z Frankensteina a na Bayovu adresu přidal, že on rozhodně netočí superčistým reklamním vizuálem, ale podstatně sofistikovaněji. Nakonec si oba pánové zavolali, řekli si, že se respektují a novináře, který mezi nimi vyvolal zlou krev, oba poslali do pr… k šípku.

pacific-rim-2

Pages: 1 2

1 komentář

  1. Ondra Slanina napsal:

    Přátelé, je to neskutečné, ale je to tak. Pacific Rim během svého promítání v Číně vydělal na tržbách 101 milionů dolarů, zatímco v USA jen 98. Holt jiná doba:-)

Přidat komentář

TOPlist