The Wolverine (2013)

T

The Wolverine

USA 2013, režie: James Mangold, scénář: Mark Bomback, Christopher McQuarrie, Scott Frank, kamera: Ross Emery, hudba: Marco Beltrami, střih: Michael McCusker, hrají: Hugh Jackman, Hiroyuki Sanada, Tao Okamoto, Rila Fukushima, Brian Tee, Will Yun Lee, Svetlana Khodchenkova, Hal Yamanouchi, Famke Janssen

 

126 minut, Codex ARRIRAW, digitál (2K), D-Cinema a 35 mm, barevný

 

Film:

Wolverine (Hugh Jackman) se potácí v kanadských lesích a jeho nejbližší bytostí je osamělý medvěd grizzly a přelud dávné lásky Dr. Jean Grey (Famke Janssen). Jak jistě chápete, tohle asi není úplně ideální společnost pro normálního zdravého chlapa s fyziognomií Hugh Jackmana. Jednoho deštivého večera skupina lovců střelí otráveným šípem chudáka méďu do kožichu a Wolverine se celkem spravedlivě rozzuří. Po hospodské rvačce, kde poprvé ukáže drápy se na scéně objeví sympatická japonská dívka Yukio (Rila Fukushima). Ta má pro Wolverina nabídku na cestu za starým přítelem do Japonska, se kterým prožil hrozivý útok na Nagasaki.

 

Dávný přítel Yashida (Hal Yamanouchi) je nyní v Japonsku jedním z nejbohatších průmyslníků a toho času leží na smrtelné posteli. Před svou smrtí by rád viděl starého přítele a učiní mu velmi zvláštní nabídku. Chce mu pomoci zemřít, tím, že ho zbaví daru sebeuzdravování tak, aby se mohl stát člověkem, zamilovat se, prožít normální život a v klidu mohl zemřít. Wolverine nabídku s díky odmítne a ještě toho večera Yashida zemře. Následující neklidné noci se Wolverine setká s mutantkou Viper (Svetlana Kchodchenkova), která z něj vysaje trochu životní energie a dost zásadně mu ubere na možnosti sebeuzdravování.

T

Při pohřbu Yashida se mezi celebranty objeví yakuza, která nemilosrdně zaútočí na psychicky labilní vnučku Mariko (Hiroyuki Sanada) a Wolverine se ujme její ochrany. Po první nelítostné bitvě na život a na smrt s klanem yakuzy však Wolverine odchází navždy poznamenaný. Poprvé v životě se cítí zranitelný, ocitá se na samé hraně svých fyzických a psychických možností. Zdaleka už nebojuje jen se smrtícími zbraněmi nepřátel, ale i s vlastní smrtelností.

T

Pokud jste čtenáři Realfilmu už nějaký ten pátek, tak o tomto filmu víte celou řadu informací z doby, kdy byl k režii osloven Darren Aronofsky. Tuto anabázi, která vyvrcholila otevřeným rozkolem mezi Jackmanem a režisérem si můžete připomenout po kliknutí na zvýrazněný odkaz v této větě . Každopádně Jackman se nakonec i z pozice lídra projektu nakonec svěřil do rukou zkušeného režiséra, který se rád pohybuje v různých žánrech – hudební – Walk the Line, western – 3:10 vlak do Yumy, drama – Narušení, horror – Identita, akční romance – Zatím spolu, zatím živí. Společně pak natočili ucházející sci-fi limonádu Kate&Leopold, kde přibrali do party ještě Meg Ryan, ale to bylo v době, kdy Hugh Jackman ještě pilně šlapal do pedálů a o jeho hvězdné pozici dneška ještě nemohla být vůbec řeč.

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist