Začala LFŠ v Uherském Hradišti

V pátek začal největší nesoutěžní filmový festival v České republice Letní filmová škola Uherské Hradiště, který od 26. července do 3. srpna nabídne všem příznivcům kvalitní kinematografie nevšední zážitky s filmovým uměním v nových a netradičních souvislostech.

 

LFŠ Uherské Hradiště_první den_26-7, foto David Kumermann

LFŠ Uherské Hradiště_první den_26-7, foto David Kumermann

V tuto chvíli je na Letní filmovou školu akreditováno tři tisíce návštěvníků, kteří si mohou již nyní nastudovat podrobný denní program 39. ročníku na našich webových stránkách www.lfs.cz.

TK k zahájení letošní LFŠ  Uherské Hradiště_Zdeněk Uher_Radana Korená_Iva Hejlíčková_Jan Jílek, foto David Kumermann

TK k zahájení letošní LFŠ Uherské Hradiště_Zdeněk Uher_Radana Korená_Iva Hejlíčková_Jan Jílek, foto David Kumermann

Projekce filmů budou probíhat jako každý rok v několika kinech. Hlavním promítacím sálem je Kino Hvězda. Již tradičně se bude promítat v Kině/klubu Mír, Klubu kultury, ve Slováckém divadle, v Redutě a v Orlovně. Letní atmosféru navodí divákům Letní kino Masarykovo náměstí a Letní kino Smetanovy sady, kde jsou projekce pro veřejnost zdarma. Ceny akreditací jsou velice vstřícné – jednodenní vyjde na 250,-Kč, čtyřdenní na 800,-Kč a devítidenní na 1400,-Kč, s vícedenní akreditací mají návštěvníci nárok na poloviční vstupné na doprovodné akce.

TK k zahájení LFŠ Uherské Hradiště_ředitelka Radana Korená, foto David Kumermann

TK k zahájení LFŠ Uherské Hradiště_ředitelka Radana Korená, foto David Kumermann

Z široké programové nabídky  stojí určitě za pozornost zvláštní premiérová projekce strhujícího dokumentu Hoteliér v neděli 28.7. v Kině Hvězda. Dokument Josefa Abrháma ml. mapuje snahu Jana Kače­ra o „vzkříšení“ Pavla Landovského, jímž mělo být nové nastudování jeho hry Hodinový hoteliér. Delegace herců spjatá s legendárním Činoherním klubem stojí i za výběrem „filmů svého srdce“, v nichž sami účinkovali – Libuše Šafránková si například zvolila komedii „Svatební cesta do Jiljí“, Josef Abrhám film o Karlu Čapkovi “Člověk proti zkáze“.

Onibaba

Onibaba

Dalším lákadlem pro filmové znalce je retrospektiva japonského režiséra a scenáristy Kaneta Šindóa, který loni zemřel krátce po svých stých narozeninách. Na Západě proslul především dvojicí snímků s nadpřirozenými a hororovými motivy OnibabaČerná kočka. Ty ovšem představují pouze jeden z řady tematických i stylových vrcholů napříč šedesáti lety jeho režijní kariéry. Šindóova filmografie klenoucí se od levicových protiválečných pamfletů přes formálně expresivní snímky zkoumající vztah sexuality a moci až po tradicionalistické portréty velkých umělců může sloužit jako ilustrace proměn a trendů v rámci japonské kinematografie dvacátého století.

Další informace a akreditace na www.lfs.cz

Zahájení LFŠ UH_guest service ve Slovácké búdě, foto David Kumermann

Zahájení LFŠ UH_guest service ve Slovácké búdě, foto David Kumermann

Hlavním pořadatelem 39. Letní filmové školy Uherské Hradiště je Asociace českých filmových klubů, o. s., spolupořadatelem AČFK servis, s.r.o. Hlavními partnery LFŠ jsou RWE, Lesy České republiky, s. p. a Město Uherské Hradiště.

 

 

Přidat komentář

TOPlist