Editorial o klasice

Prázdniny se přehouply do své druhé poloviny a u nás na Realfilmu vrcholí přípravy na podzimní sezónu, která bude patřit k tomu největšímu, co jsme dosud připravili. Takže co nás čeká a nemine?

Po více než roce a půl začíná finišovat výroba Slavné české filmové klasiky. Zkorigovaný rukopis Mgr. Kateřinou Hladkou se už přesunul nebo přesouvá do dvou grafických studií, z nichž grafické studio Franklin připravuje tištěnou podobu. Franklin Milana Šmída připravil již Slavnou světovou filmovou klasiku, takže jsme rádi, že se budou podílet i na jejím pokračování. E-book připravuje Roman Milerský ve svém grafickém studiu, který díky svým zkušenostem ve videopřepisech připraví i exkluzivní obsah, tedy ukázky z českých filmů, které jsme zakoupili od Státního fondu pro podporu a rozvoj české kinematografie.

 

Kino Lucerna

Kino Lucerna

Kniha bude pokřtěna ve čtvrtek 12. září 2013 v kině Lucerna, kde slavnostně, byť s humorem námi vlastním, zahájíme také cestu po stopách českého filmu, kterou jsme připravili ve spolupráci s kinaři, Národním filmových archivem a Státním fondem pro podporu a rozvoj české kinematografie, do kterého už několik let platíme a sami z něj nic nečerpáme.

 

Ve čtvrtek 12. září od 18:45 zahájíme lektorským úvodem Ondry Slaniny v pražské Lucerně na téma Počátky českého filmu od roku 1896 – 1945. Promítat budeme film Eva tropí hlouposti z 35 mm kopie, takže to bude příjemné retro. Následovat bude křest a autogramiáda v kavárně Lucerny. Vstupné na projekci bude 70 korun a vstupenky budete moci zakoupit v samotné Lucerně na pokladně. Rezervace jsou možné na tomto odkazu http://www.disdata.cz/akce.aspx?id=11xut%2bzop8%2bAT71%2bADGVaA.

 

Premiere Cinemas

Premiere Cinemas v Praze Hostivaři

Ve středu 2. října od 19:00 budeme pokračovat v nejmodernějším pražském multikině Premiere Cinemas. Zahájíme lektorským úvodem na téma Budovatelské filmy a Česká Nová vlna a promítneme Marketu Lazarovou ve 4K. Restaurovanou verzi snímku budeme mít z digitální kopie a v sále s nejmodernějším zvukovým standardem. Vstupné na projekci bude 139 korun a vstupenky se budou moci zakoupit přímo na pokladnách kina.

S čerty nejsou žerty (1984)

Ve středu 16. října potěšíme dětské diváky a myslím velké množství dospělých. V nejnovějším českém kině „Na fialce“ v Říčanech, které zahájí provoz až v září a je v něm i bazén, budeme během dne promítat hned dvakrát. Od 16 hodin promítneme odpolední projekci pro děti pohádky „S čerty nejsou žerty“ za účasti některých pozvaných tvůrců. Od 19:30 pak zahájíme lektorský úvod na téma normalizace a posametový český film a promítneme pro dospělé diváky „S čerty nejsou žerty“. Vstupné na projekce je na dětské představení 50 korun a pro dospělé 100 korun. Neváhejte však prosím s rezervací a nákupem vstupenek. Sál má kapacitu pouze 102 míst a projekce pro dospělé je již z části rezervovaná. Vstupenky budou k mání přímo Na Fialce v předprodeji.

 

Doufáme, že se na naše akce přijdete podívat, příklad si vezměte z našeho kolegy Romana, který přijede až z Ostravy a budeme se těšit na setkávání s Vámi! Budeme aktualizovat hosty a kmotra, kteří jsou v jednání!

 

Ondra Slanina

Šéfredaktor Realfilm.cz a autor projektu „Slavná česká filmová klasika“

1 komentář

  1. Ondra Slanina napsal:

    Článek byl aktualizován 18. 8. 2013 o údaje o vstupenkách a výši vstupného!

Přidat komentář

TOPlist