Nízkorozpočtová Očista je překvapivým hitem léta

Jak vyřešit alarmující míru kriminality? Legalizací všech zločinů. Na jednu jedinou noc v roce se Amerika blízké budoucnosti proměňuje v nejnebezpečnější místo na Zemi.

ocista-3

Když se vás někdo rozhodne zabít, nikdo vám nepomůže, protože všechny složky záchranného systému jsou během Očisty mimo provoz. Funguje to náramně, i díky tomu život v téhle zemi v ostatní dny připomíná ráj. Jen se ho nemusíte dožít. Krvavý thriller s hororovými prvky natočili tvůrci série Paranormal Activity a horroru Zlověstný.

ocista-1

Režisér a scenárista filmu Očista je James Monaco, který natočil třeba přehlédnutý remake Carpenterovy nízkorozpočtovky Přepadení 13. okrsku a k napsání scénáře Očisty ho inspiroval rozhovor s manželkou, poté co je málem oba zabil bezohledný řidič. „Nebylo by fajn, kdybys aspoň jeden den v roce mohl tyhle lidi beztrestně zabít?“, řekla mu prý. Velmi inspirativní věta dala vzniknout originálnímu thrilleru a distributor snímku společnost Cinemart neváhá jít ještě dál, když ve svém distribučním listu tvrdí, že se film do vás zařízne jako břitva. A o čem to tedy je?

ocista-2

Úspěšní a bohatí Sandinovi se na Očistu připravují v bohorovném klidu. James (Ethan Hawke) prodává bezpečnostní systémy, díky nimž svůj dům proměnil v nedobytnou tvrz. Jeho manželka (Lena Headey) a děti, teenageři Charlie a Zoey, proto mohou nerušeně pozorovat prostřednictvím bezpečnostních kamer svět tam venku a výjimečná dramata, která tahle specifická noc přinese. Všechno změní jeden cizinec, který se znenadání objeví u jejich dveří a úpěnlivě prosí o záchranu. Pustit ho dovnitř, nebo nepustit? Rozhodnutí, které učiní, obrátí jejich život naruby. Z nezúčastněných pozorovatelů se stanou hlavními postavami v mimořádně krvavém dramatu, které nemusí ani jeden z nich přežít. Tahle noc bude zatraceně dlouhá.

ocista-4

Film koupilo hollywoodské studio Universal, které si chtělo podobně jako Paramount na Paranormal Activity, vyzkoušet jak Jason Blum produkuje nízkorozpočtové horrory. A výsledek? Očista je jednoznačně ziskovým projektem a při třímilionovém rozpočtu má celosvětově tržby 83,5 milionů dolarů. V českých kinech se hraje již od 15. srpna!

ocista-5

Režie: James DeMonaco

Scénář: James DeMonaco

Kamera: Jacques Jouffret

Hudba: Nathan Whitehead

Hrají: Ethan Hawke, Lena Headey, Max Burkholder, Adelaide Kane

Přehrát trailer

Přidat komentář

TOPlist