Slavná akční „S“ si vezme do parády Mikael Hafström

Před dvaceti lety by vám příznivci kulturistiky za fotku s nimi doslova utrhli ruce. Přesně před dvěma desetiletími se oba ucházeli o přízeň filmy „Cliffhanger“ a „Poslední akční hrdina“ a oba filmy měly být regulérními blockbustery. Nyní se oba spojují a fanoušci mohou konečně říct, pozdě ale přece.

 

THE TOMB

Modří už samozřejmě vědí, že je po celou dobu řeč o Arnoldu Schwarzeneggerovi a Sylvesteru Stalloneovi, tedy dvou titánech akčního a dobrodružného filmu, kteří určují tón letní filmové zábavě a vládnou televizním obrazovkám západního světa a velké části Asie a pochopitelně Ruska, kde mají oba neotřesitelnou pozici. Zatímco Sylvester Stallone byl drsný likvidátor Rusů v kultovním „Rambovi“, pak Arnold Schwarzenegger jako Ivan Danko v „Rudém horku“ ztvárnil nezapomenutelným způsobem ruského policajta na misi v Chicagu.

 

(Fanoušci si psali už drahná léta o možnost, aby byli oba na plátně najednou a oba herci, kteří jsou v civilním životě velmi dobří přátelé jim velmi dlouhá léta odolávali. Můžete namítnout, že se oba sešli v průměrné akční sérii Postradatelní, která má podstatně lepší marketing než výsledný filmový výstup, ale tam jsou oba v tak epizodních rolích, že se to nedá brát v potaz. To se ovšem letos změní dobrodružnou akční podívanou „Escape Plan“.)

escape -

Ray Breslin (Sylvester Stallone) se živí jako profesionální útěkář. Je vždy najatý, aby se nechal zabásnout do vězení a pak vymyslí plán, jak nejefektivněji utéct. Jednou ale vezme fušku, ze které se vrátit nemá, a to hned v lapáku, kde mu půjde o kejhák hned první den. Na jeho ochranu se nakonec postaví Swan Rottmeyer (Arnold Schwarzenegger), který by se samozřejmě svezl rád s ním. Vzhledem však k umístění kriminálu a sadistickému šéfovi Willardu Hobsovi, který nápadně připomíná Ježíše Krista (James Caviezel) to bude velmi ostrá jízda.

 

Film „Escape Plan“ může z mého úhlu pohledu velmi překvapit, protože se nejedná o prvoplánovou řachandu a režisér Michael Hafström atmosférickými snímky „Pokoj 1408“ a „Obřad“ prokázal, že patří mezi tu hrstku vyvolených, kteří natočí slušný celovečerák opakovaně i v hollywoodských podmínkách. Film se přiřítí do kin již tento podzim a vezměte proto zavděk slibně vypadajícím trailerem.

Přehrát trailer

 

1 komentář

  1. Roman Potoczný napsal:

    Upoutávka vypadá víc, než slibně … Stallone má navíc s útěky z vězení značnou zkušenost („Kriminál“, „Tango a Cash“) takže by to nemuselo být k zahození. Upoutávka bohužel naplno obnažuje fakt, který se po návratu z politiky naplno obnažil a to, že Schwarzenegger bohužel vůbec, ale vůbec neumí hrát … ačkoliv vtípky mu pořád jdou :-) … to by mohlo být jedinou slabinou snímku, kterou ovšem, věřím, příznivci akčního žánru rádi přehlédnou …

Přidat komentář

TOPlist