Bleskový rozhovor s Václavem Vydrou

Charon media, tedy společnost spravující i portál Realfilm.cz, organizovala v divadelním klubu Divadla Ungelt, křest knihy Puškařství Miroslava Slaniny, kmotrem byl výborný český herec a skvělý komik Václav Vydra. Poslali jsme mu emailem pár otázek a tady jsou odpovědi, takže směle na ně!

vaclav Vydra 2

Realfilm.cz: Kameňák je objektivně jedním z nejúspěšnějších filmových titulů posledních let. Série letos slaví deset let a tento čtvrtek vstupuje do kin její čtvrté pokračování. Vy hrajete ve všech dílech a jste tváří této série. V čem jste si Kameňák oblíbil?

Václav Vydra: Mám rád vtipy a role, kterou v Kameňáku mám mi vždycky udělala radost. Natáčení se Zdeňkem Troškou byla také radost a stejně tak i s Jánem Novákem práce na „čtyřce“. Jediné, co mě mrzí, že Vilma Pepovi odjela do Austrálie :-)

 

Realfilm.cz: Minulý pátek jsem se sešel s panem režisérem Menzelem, jehož „Donšajni“ sklidili skvělý úspěch u zahraniční kritiky a zahajovali prestižní festival v Torontu. Čeští recenzenti jej ale naprosto nemilosrdně odstřelili. Nechci být špatným prorokem, ale čtyřku Kameňáku bude čekat zřejmě stejný osud. Jak se k tomu stavíte, zajímají vás názory recenzentů?

Václav Vydra: Dělám svou práci a snažím se dělat ji dobře. A dělám ji pro diváky a pro sebe. Ne pro pár kritiků.

Také dělají svou práci. Já bych ji dělat nechtěl.

 

FOTO_Schmiedberger_Kamenak 4-z nataceni

FOTO_Schmiedberger_Kamenak 4-z nataceni

Realfilm.cz: Náš filmový magazín Realfilm.cz v těchto dnech vydává svou druhou filmovou knihu s názvem Slavná česká filmová klasika. 16. října budeme promítat film „S čerty nejsou žerty“, ve kterém hrajete i Vy. Tento film patří k nejpopulárnějším diváckým titulům, vzpomenete si ještě na něco zajímavého z natáčení?

Václav Vydra: Magnet v botě, železná koule a tatínek vám vyhlásí válku. Zajímavé je, jak to lidem utkvělo v hlavě. Přitom taková malá rolička…Z toho mám vždycky radost.

 

Děkujeme mnohokrát za rozhovor a přejeme spoustu dalších rolí ve filmu i divadle!

 

Přidat komentář

TOPlist