Rozhovory s hereckým obsazením filmu BARDI

   Realfilm.cz je mediálním partnerem vznikajícího koprodukčního filmu BARDI, který režíruje Ondra Slanina a výkonným producentem je pan Martin Hub. David Hecht pro Vás připravil rozhovory s hlavním hereckým ansámblem, takže směle na ně.

 

PAVEL TRÁVNÍČEK

pavel PR1

1)      Pane Trávníčku, co Vás přimělo přijmout hlavní roli ve filmu Bardi?

Rozhodl jsem konvertovat od divadla k filmu, neboť je to role hlavní, dramatická a šťavnatá. Taky je žádoucí natočit dobrý film a s režisérem Ondřejem Slaninou se tak taky stane.

 

2)      Diváci vás znají jako skvělého komika, zpěváka a baviče, já ale vím, že postava Emila Stroupežnického, kterého hrajete má i značný dramatický potenciál. Mohl byste trochu představit postavu, kterou hrajete?

Je to pilíř divadla, hvězda souboru, kterého nemůže nic ohrozit. Ovšem zdání klame. I on má své bolesti a bolístky, které přerůstají v kolosální problémy, hlavně v soukromém životě, a ty on neumí řešit. Jeho bývalé ženy, kolega, zkrátka celý život je proti němu. Ale ten opravdový život je přece na jevišti, tam je mu nejlíp. Prostě celý já.

 

3)      Proč si myslíte, že by měli diváci přijít na Bardy do kina?

Diváci se vždycky rádi podívají do herecké kuchyně. Je to alchymie plná paradoxů, velkých smutků a zbytečných gest. Ovšem humor se nám ze života nesmí vytratit, neboť jak říká Voltaire: „Humor je všechno to, co se stane někomu jinému.“
Proto divák přijde a bude se na nás těšit. Hurá!

zdeněk PR 1

 ZDENĚK MARYŠKA

1)     Pane Maryško, co Vás přimělo přijmout hlavní roli ve filmu Bardi?

S Pavlem Trávníčkem jsme výborní kamarádi, známe se již od školy a mimo jiné jsme spolu také hráli v divadle. Možnost si s ním zahrát ve filmu o divadelním prostředí, které mi je bytostně blízké, mě velmi zaujala.

 

2)     Diváci vás znají z řady pražských a brněnských scén a mimo jiné jste také výborný dabér. Co má vaše postava Zdenka Lorence společného s vámi? Čím vás zaujala?

Lorenc je usazený rodinný typ, slušnák, zkrátka naprostý protipól k Pavlově postavě. Těším se na to, až si zahrajeme společně v jednom filmu postavy tak protichůdné. Bude to zajímavé.

 

3)     Proč si myslíte, že by měli diváci přijít na Bardy do kina?

Divadelní prostředí skýtá mnoho zajímavostí, které by pro diváky mohly být atraktivní. Jsem rád za nabídku a jsem zvědavý, jak film dopadne!

robert nižník PR1

ROBERT NIŽNÍK

1)     Pane Nižníku, co Vás přimělo přijmout hlavní roli ve filmu Bardi?

Režisér Ondřej Slanina. Bude to naše první spolupráce a já doufám, že úspěšná.

 

2)     Diváci vás znají ze slavného evropského divadelního souboru Cave, ale ve filmu hrajete režiséra Petra Dresslera. Mohl byste trochu představit postavu, kterou hrajete?

Tady musím trochu poopravit. Můj kmenový soubor, který jsem v roce 2001 spoluzakládal a  jehož členem jsem byl 12 let, se jmenuje Farma v jeskyni anglicky Farm in the Cave. S Petrem Dresslerem se zatím vzájemně seznamujeme. Jde o mladého, ambiciózního režiséra z oblastního divadla, který dostal příležitost pracovat v pražském divadle. Osud jeho kariéry závisí na úspěchu či neúspěchu hry, kterou před ním všichni režiséři odmítli režírovat, i když se jedná o světový trhák.

 

3)     Proč si myslíte, že by měli diváci přijít na Bardy do kina?

Chcete vědět, co jsou ochotni podstoupit divadelníci pro úspěch divadelní premiéry? Přijďte se pobavit do kina na film Bardi!

miluse_PR1

MILUŠE ŠPLECHTOVÁ

1)     Paní Šplechtová, co Vás přimělo přijmout roli ve filmu Bardi?

Zaujal mě skvělý scénář.

 

2)     Pocházíte z legendárního hereckého rodu a divadlo máte doslova v krvi, myslíte, že se podařilo autorovi scénáře Ondrovi Slaninovi zachytit divadelní prostředí, respektive jak on sám s oblibou říká „theatrum mundí“ tedy divadlo světa?

Jelikož jsem Bardy přečetla doslova jedním dechem, myslím, že ano.

 

3)     Proč si myslíte, že by měli diváci přijít na Bardy do kina?

Protože věřím, že z kina nepůjdou otráveni.

monika fejglová 580

MONIKA FEJGLOVÁ

1) Moniko, co Vás přimělo přijmout nabídku na roli ve filmu Bardi?

S nabídkou zahrát si ve filmu Ondřeje Slaniny Bardi, mě oslovil Martin Hub, se kterým jsem natáčela Běžce a moc ráda na tu spolupráci vzpomínám. Takže jsem neváhala. A hlavně Ondřej napsal krásný scénář a takové nabídky se neodmítají.

 

2) Ve filmu hrajete začínající herečku, jejíž otec si nepřeje, abyste zůstala u divadla? Platí stále, že mladý herec tvrdý chleba má?

Jé! To mi připomnělo písničku „Řidič, ten tvrdý chleba má“ :). V dnešní době se to dá asi aplikovat na všechno. Záleží na tom, jak se k tomu člověk postaví a co od toho očekává. Já si užívám každou sebemenší příležitost a takhle mě to baví. Užívám si to.

 

3) Proč si myslíte, že by měli diváci přijít na Bardy do kina?

Bude to dojemný, vtipný, budou tam Bardi a divadlo. Na takový film bych šla hned :)

kristýnka PR 1

KRISTÝNA LEICHTOVÁ

1)      Slečno Leichtová, co Vás přimělo přijmout roli ve filmu Bardi?

Scénář.

2)      Ve filmu budete nosit odvážné kostýmy, ale také etno oblečení. Který ze stylu je Vám blíž?

Ani jeden. Nejbližší je mi francouzská ležérní móda.

 

3)      Proč si myslíte, že by měli diváci přijít na Bardy do kina?

Protože uvidí snímek, který vybočuje ze zajetých kolejí českého filmu.

 

Sledujte oficiální facebook filmu – BARDI

 

 

 

Přidat komentář

TOPlist