Zmizení bude dávkovat emoce po vteřinách

Snímek Zmizení, v originálním názvu Prisoners, je v současnosti nejoblíbenějším filmem amerických kritiků. Od příštího týdne se přesvědčíme, zda právem, Realfilm přinese recenzi ve středu večer.

 

prisoners_1

Hugh Jackman a Jake Gylenhaal se objevují v thrilleru, který podle distributora a amerického Variety přiková diváky do sedadel a nenechá je vydechnout ještě nějaký čas po skončení filmu. Když vám ze dne na den beze stopy zmizí nejbližší osoba, může mít každá vteřina cenu života. Při pátrání je pak člověk schopný udělat cokoliv.

 

Po prvních projekcích sklízí nadšené ohlasy nejen Zmizení, ale i výkony obou hlavních hvězd. „Do ringu přicházející sezóny filmových cen vstoupila těžká váha,“ hlásá prestižní magazín Variaty a nešetří chválou. „Jedno je jisté: Zmizení je strhující a musíme složit poklonu režisérovi i skvělým hercům, kteří příběh doslova přivedli k životu,“ přidává se Hollywood Reporter.

prisoners2

Silné téma, scénář plný zvratů a herecké výkony poskládaly dohromady thriller o pátrání po dvou zmizelých děvčatech, který je prý napínavý až k nesnesení. Keller Dover (Hugh Jackman) čelí asi nejhorší noční můře každého rodiče, jeho šestiletá dcera Anna a její kamarádka Joy jednoho večera na Díkuvzdání zmizí. Jejich hledání nebere konce, hodiny se vlečou a dívky jsou stále pohřešovány. Do objektu zájmu se při pátrání dostane zchátralý karavan, který parkoval před jejich domem a u kterého si dívky naposledy hrály. K případu je povolán detektiv Loki (Jake Gyllenhaal), který zatýká řidiče karavanu, retardovaného Alexe Jonese (Paul Dano), ale pro nedostatek důkazů je Jones po nějaké době propuštěn.

 

Oficiální pátrání sice stále pokračuje, ale Dover se cítí bezradný, jeho strach se mísí se vztekem a zlobou. Bere spravedlnost do svých rukou a bez ohledu na následky se rozhodne vyslechnout jediné pojítko k případu sám, po svém a bez rukaviček.

prisoners3

Kromě Hugha Jackmana a Jaka Gyllenhaala se ve Zmizení představí i Viola Davis (Proti pravidlům), Maria Bello (Dějiny násilí), Terrence Howard (Hustle a Flow) a Melissa Leo (Fighter).

 

Scénář:      Aaron Guzikowski

Režie:        Denis Villeneuve

Kamera:    Roger Deakins

Hudba:      Jóhann Jóhannsson

Hrají:         Hugh Jackman, Jake Gyllenhaal, Maria Bello, Viola Davis, Terrence Howard, Melissa Leo, Paul Dano

 Přehrát trailer

1 komentář

  1. Ondra Slanina napsal:

    Výborně natočený film, který ale opravdu nikdy nedám. Musel jsem odejít v půli, protože sledování tohoto filmu je čiré zoufalství, více v článku o snímku, který ovšem nebude recenzí.

Přidat komentář

TOPlist