Mafiánovi (2013)

Mafiánovi (2013)

The Family

Malavita, USA/Francie, režie: Luc Besson, scenář: Luc Besson, Michael Caleo, kamera: Thierry Arbogast, střih:    Julien Rey, hudba: Evgueni Galperine, Sacha Galperine, hrají: Robert De Niro, Michelle Pfeiffer, Tommy Lee Jones, Dianna Agron

 

2,35:1(Cinemascope), 2D digital, Dolby Digital, 35mm kopie, 111 minut

 

Bývalý mafiánský boss Giovanni Manzoni (Robert De Niro), jeho rázná manželka Maggie (Michelle Pfeiffer)  a jejich dvě děti jsou za příkladnou spolupráci se zákonem umístěni do programu na ochranu svědků. Žít životem spořádaných občanů se jim příliš nedaří. Zoufalý agent FBI Stansfield (Tommy Lee Jones) je musí opět přestěhovat, protože mafiánské klany zuřivě pátrají po špinavém udavači s jasným cílem.

mafianovi2

A tak se z nich tentokrát stávají Blakeovi a jejich novým domovem malé, ospalé městečko v Normandii. Jenže staří psi se novým kouskům učí těžko. Jejich chování a zvyklosti jsou pro život v utajení překážkou. Tahle rodinka má mafiánství prostě v krvi.

THE FAMILY

Svižná akční komedie Mafiánovi vznikla pod režijní taktovkou Luca Bessona, který si vzal k ruce mafiánskou knížku a především jako výkonného producenta Martina Scorseseho. Výsledkem je tak nesourodý mix slapsticku, brutální krvavé řežby a hodně drsného humoru s úchvatným vizuálem Luca Bessona.

 

Na plátně se již potřetí schází Michele Pfeiffer a Robert De Niro, a to po fantasy Hvězdný prach a romantické komedii Garryho Marshala New Year´s Eve. Pikantní je však to, že spolu nikdy neměli ani jedinou společnou scénu, čímž Pfeifferová údajně úplně uzemnila Luca Bessona, když mu řekla, že pokud nebudou hrát spolu, tak ať zapomene, že by scénář vůbec otevřela. K radosti diváků mají spolu hned několik společných scén a nutno dodat, že řada z nich je opravdu skvostných.

REEL1

Mafiánovi nelze brát jinak, než jako poctu určitým druhům filmů z historie kinematografie, které tolik uspěly počátkem 90. let. Besson si je dobře vědom svého místa ve filmové historii, takže cituje Brutální Nikitu a Leona, v jedné scéně pak dojde dokonce k tak „over the top“ momentu, že Tommy Lee Jones sleduje s Robertem De Niro v kině film Mafiáni!

mafianovi5

Mafiánovi se nikdy filmovou klasikou nestanou, ale rozhodně patří k solidnímu nadprůměru, který natočili velmi schopní tvůrci s výbornými herci. Rozhodněte se sami, zda vám toto doporučení stačí. Jako příjemná jednohubka pak film plní svou funkci velmi slušně.

Přehrát trailer

Přidat komentář

TOPlist