Špinavě otrocká dávka upoutávek se Slaninou na Vejšce

Tento týden čeká české diváky hned pětinásobný útok na jejich peněženky. Čemu odolat a čemu se naopak vyhnout? Od toho je tady pravidelná dávka upoutávek!

Vejska

Vejška

Špinavý trik je název dalšího snímku režiséra Davida O´Russela, který po filmech Fighter a Terapie láskou pokračuje v pozoruhodné šňůře hitů. Jeho novinka je v Americe mimořádně úspěšná a promluví i do Oskarů. Špinavý trik, který je založen na reáliích jednoho z nejpozoruhodnějších skandálů v dějinách Spojených států, vypráví příběh špičkového podvodníka Irvinga Rosenfelda (Christian Bale), který je společně se svou obdobně vychytralou britskou partnerkou a milenkou Sydney Prosserovou (Amy Adams) přinucen ke spolupráci s agentem FBI Richiem DiMasem (Bradley Cooper), který se zcela vymkl kontrole.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Steve McQueen pokračuje ve své pověsti kontroverzního tvůrce. Po brutálním Bronsonovi, úchylném filmu Hunger přichází další žhavý adept na letošní Oskary s názvem 12 let v řetězech. Solomon Northup měl milující rodinu, dobrou práci, talent, majetek, svobodu i právo na život. V jeden jediný nečekaný moment ale o to všechno přišel. Skončil jako otrok spoutaný v řetězech a jeho jediným osudem se stala dřina na plantáži „pod bičem otrokáře“. Většinou doslova. Přesně to se v roce 1841 přihodilo Američanu Solomonu Northupovi (Chiwetel Ejiofor), který svůj skutečný příběh zachytil v autobiografické knize.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Herkules: Zrození legendy vypráví překvapivě o legendárním antickém polobohu. Legendární předobraz všech comicsových reků začne vyprávět svůj příběh pod režijním vedením finského internacionála Rennyho Harlina. Já osobně si dovolím podotknout, že mi filmoví hrdinové spíš připomínají vikingy než tmavé Řeky.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Další titul je už podle názvu mnohem vážnější. Klub poslední naděje je velkým hereckým sólem hollywoodského krasavce z Texasu Matthewa Mc Counaghyho. Píše se rok 1985. Elektrikář a příležitostný jezdec rodea Ron Woodroof se od lékařů dozvídá, že má AIDS a že mu nezbývá více než 30 dnů života. Doktoři si s tehdy novou smrtelnou nemocí nevědí rady a tak Ronovi víceméně dokážou poradit jediné – pošlou jej domů umřít. Ale Ron to nevzdává, pouští se do bitvy o svůj život s lékaři, farmaceutickými firmami, úředníky a hledá cestu jak přežít.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Jedinou českou novinku jsme si sice nechali na konec, ale to neznamená, že podle našeho soudu nepřinese nejvíce diváků. Vorlův film Vejška je pokračováním, troufám si dokonce říct kultovního filmu, Gympl. Petr Kocourek (Tomáš Vorel jr.) se hlásí na katedru grafiky na UMPRUM, kam přijímají jen pár vyvolených. Už jednou ho nevzali a profesor Slanina (Jakub Kohák) je prý nekompromisní. Probůh, není možná!!! Na školu se hlásí i krásná Julie (Eva Josefíková), do které se Kocourek bezhlavě zamiluje.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Přejeme Vám úspěšný filmový týden!

Přidat komentář

TOPlist