Jennifer Connely: „U většiny rolí si pamatuju co, ale nevím proč“

Pohled na Jennifer Connely na červeném koberci před hlavním palácem berlínského festivalu navozuje dvě otázky. Jak to sakra dělá, že vypadá tak skvěle a jaktože se publiku neomrzela, když hraje od svých deseti let? Inu, na druhou otázku si zkusme odpovědět v dnešním průvodci filmem.

jennifer_connelly_1920_1200_oct152009

Jennifer Connely se narodila na západním pobřeží USA ve znamení střelce 12. prosince 1970, ale své dětství prožila nedaleko Manhattanu v New Zorku. V žilách jí koluje zajímavá směsice krve po tatínkovi z Irska a Norska a předkové její maminky přišly za velkou louži z židovské rodiny utíkající před neklidnou situací v Evropě.

reklama

Přítel rodiny Connelyů doporučil maličké jen, že s její andělskou vizáží a tvářičkami jako růžičkami by mohla dobýt reklamní branži. A Jennifer se v tom zhlédla. Šla do toho tak po hlavě, že již v deseti letech maminku doslova táhla za ruku na nejbližší casting ve Velkém jablku. Výsledkem toho bylo, že malinkou Jen znaly brzy všichni z reklam a z časopisů, kde se na ně culila roztomilá holčička. Jedinou reklamu, kterou odmítla byla na toaletní papír! S odstupem času na to upřímně zavzpomínala: “Občas si říkám, proč jsem to dělala. Je to dost divná dětská záliba. Ale nepamatuju si, že by mě k tomu někdo nutil.“

tenkrat v americe

První filmovou roli dostala v prestižním snímku Tenkrát v Americe z roku 1983, který režíroval klasik Sergio Leone. Její role byla dětské verze Rose McGovern. Pokud si myslíte, že je Jennifer jen slabomyslnou hezkou tvářičkou, pak jste na velkém omylu. Hovoří plynně italsky a francouzsky a v Evropě si vydělala solidní finančí obnos a pracovala na zajímavých projektech.

phenomena

Jedním z prvních byl snímek dalšího kultovního italského režiséra Daria Argenta Phenomena, kde ztvárnila hlavní postavu dívky, která umí hovořit s hmyzem. V Evropě Argento zabodoval, ale v Americe film nikoho nezajímal. To se stane příznačným pro její kariéru v éře dospívání a rané dospělosti.

934_jennifer-connelly-requiem-1727594373

Později k tomu řekla:“U většiny svých rolí si pamatuju, co jsem udělala, ale nevím proč. O nic jsem neusilovala, neměla jsem filmové plakáty ve svém pokoji, nebyla jsem filmový fanatik.“ Zkrátka herectví pro ní byla velmi slušná brigáda, protože byla přijata na jednu z nejprestižnějších amerických univerzit na Yale. Po čase však přešla na další prestižní uvevirzitu ve Stanfordu, která je přeci jenom blíž Hollywoodu.

hot spot

V režii Dennise Hoppera se objevila v dramatu „Žhavé místo“ (The Hot Spot), které sice uspělo u kritiky, ale nikoli u diváků. Bylo jí dvacet let a dostatečně jí to nažhavilo pokračovat v herecké kariéře. Asi největšími zářezy v první polovině devadesátých let byl snímek RocketeerWilliamem Campbellem, se kterým stejnou dobu strávila i v civilním životě a drama zkušeného Novozélanďana Lee Tamahoriho „Boss“ (Mullholand Falls)Nickem Noltem, kde pěkně zjitřila fantazii diváků. Ostatně za vše hovoří její výrok:“Vždy se ráda svlékám před kamerou. Jsem pyšná na své tělo a hrdá na nahé scény, ve kterých jsem hrála.“ A myslím, že nemluvím jen za sebe, když řeknu, že jí to rádi věříme!

Pages: 1 2 3

Přidat komentář

TOPlist