Filmové hlášky: Austin Powers

Když se v roce 1997 objevila na plátnech kin komedie Austin Powers, nikdo netušil, že jí bude čekat kultovní status a dvojice pokračování, která z ní učiní jednu z nejvýdělečnějších komediálních filmových sérií všech dob.

elizabeth-hurley-vanessa-kensington-and-mike

V Čechách v kinech film Austin Powers nikdy nešel a na videu vyšel pod názvem Špionátor. Dnes je však často reprízovanou zejména silvestrovskou zábavou. Dnes se podíváme na jednu scénu, která přesně vystihuje parodický humor Mike Meyerse a důvod proč bere svůj honorář v dvojciferných milionových číslech.

 

Dr. Zloun: Scotte, chci tě seznámit s taťkovým úhlavním nepřítelem.

Scott: Cože, ty ho krmíš? Proč ho prostě nezabiješ?

Dr. Zloun: Ne, Scotty. Mám ještě lepší nápad. Umístím ho do snadno opustitelné situace, ústící v překombinovanou a exotickou smrt.

Scott: Proč ho jednoduše rovnou nezastřelíš? Já skočím pro pistoli a odpráskneme ho společně. Bude to prča. Bum! Mrtvej! Hotovo.

Dr. Zloun: Mladý muži ještě slovo a máš zaracha. Nedělám si legraci. Dobrá, začněme.

austin-powers-1997-18-g

Stráž odvádí Austina Powerse a pamelu ke dveřím, které se otevřou a za nimi je malý bazén.

 

Austin Powers: Doktore Zloune, opravdu čekáte, že vám zaplatí?

Dr. Zloun: Ne, pane Powersi, čekám že zemřou. I poté, co mi zaplatí, stejně roztavím každé město na planetě tekutou žlutou lávou. Vypusťte žraloky! Pane Powersi povšimněte si, že každý ze žraloků má k hlavě připevněný laserový paprsek. Řekl jsem, že každé stvoření si zaslouží teplé jídlo. (ďábelsky se zašklebí)

 

Čílo dvě: Doktore zloune…k těm žralokům. Zatímco jste byl zmražený, dali je na listinu ohrožených druhů. Zkoušeli jsme nějaké sehnat, ale papírování by zabralo příliš dlouho…

Dr. Zloun: Víte, chtěl jsem jedinou jednoduchou věc. Žraloky s pitomejma laserama na hlavách. A teď mi evidentně můj kyklopovskej kolega říká, že to nejde! Připomněl by mi někdo z vás lidi, za co vás lidi platím? No tak mi trochu píchněte! Co máme?

Číslo dvě: Mořské okouny.

Dr. Zloun: Áha.

Číslo dvě: Jsou to zmutovaní okouni.

Dr. Zloun: Fakt a jsou mrzutí?

Číslo dvě: Dočista.

Dr. Zloun: No to je začátek. Stráži, spusť zbytečně pomalý ponorný mechanismus! Uzavřete nádrž!

01413

Scott: To je ani nebudeš sledovat? Mohli by utéct!

Dr. Zloun: Ne, ne, ne. Nechám je o samotě a nebudu se přímo koukat, jak umírají. Prostě budu předpokládat, že všechno šlo podle plánu. No a?

Scott: Mám v pokoji pistoli. Dej mi pět vteřin a přinesu ji. Vrátím se a bum! Vystřelím jim mozky!

Dr. Zloun: Scotte ty to prostě nechápeš, že ne? Nechápeš to!

 

 

 

 

Přidat komentář

TOPlist