Homefront (2013)

H

USA, režie: Gary Fleder, scénář: Sylvester Stallone podle novely Chucka Logana, kamera: Theo van de Sande, hudba: Mark Isham, hrají: Jason Statham, James Franco, Winona Ryder, Kate Bosworth, Clancy Brown

103 minut, 2.35:1, digital 2K, barevný

Film:

Bývalý agent DEA Phil Broker (Jason Statham) právě zakončuje drsným zatýkáním svou infiltraci v drogové bandě. Jenže jsme v americkém filmu, vše se pokazí, na zemi leží zastřelený mladý mafiánský synek a Phil se musí zpakovat i s malou dcerkou na venkov. Ovšem i na maloměstě se prodávají drogy. Místní dealer se jmenuje Gator (James Franco) a pokud se díváte pozorně, tak vidíte, že šerifovi to až tak nevadí.
H

Philova dcerka je také pěkné kvítko. Když na ní začne dorážet obtloustlý spolužák, dostane od ní pořádný výprask. Tatínek je pochopitelně povolán do školy, aby incident vysvětlil. Snaha na sebe neupozorňovat tak na sebe vezme za své během pár dnů. Chlapeček má za maminku pěknou fetku jménem Cassie (Kate Bosworth), která nejprve na Phila pošle svého manžela, a když dostane na budku, tak bratříčka, kterým není nikdo jiný než Gator. Ten navíc žije s bývalou smažkou a členkou motorkářského gangu Sheryl (Winona Ryder).
H

Karty v tomto akčním příběhu rozdává Sylvester Stallone, který si ve filmu nestřihl ani cameo. Původně byl scénář určen jako pětka Ramba, ale nenašel se nikdo, kdo by do projektu investoval. S ohledem k jeho kreditu a skutečnosti, že o film projevil zájem také Jason Statham však soukromí investoři závětřili jak zhodnotit svých 22 milionů dolarů. Zřejmě i v úctě k akční ikoně se podařilo producentům do filmu vecpat pořádnou porci hvězd, které si s gustem zahráli role proti typům. Ostatně považte sami, hlavní padouch James Franco, únoskyně a hlavní mrcha Winona Ryder, která svou postavu sama trefně vystihla, že takhle si nějak představuje spojení „biker bitch“ a v neposledni řadě hysterická matka a narkomanka s věčně mastnými vlasy má pak tvář představitelky sexy hvězdy s thymolinovým úsměvem Kate Bosworth.
H

Režie se ujal zkušený řemeslník Gary Fleder, který natočil solidní Sběratele polibků s Morganem Freemanem nebo Neříkej ani slovo s Michaelem Douglasem. A pak je tu samozřejmě hlavní hvězda Jason Statham, který má jednak natrénováno a druhak na začátku hraje s výbornou parukou. Tvůrci tak dávají dle mého soudu od začátku najevo, že se neberou příliš vážně a klišé s kterým pracují vědomě přiznávají. Pokud na jejich hru přistoupíte, máte slušnou šanci, že si tuhle jízdu můžete docela v klidu užít.

H

Homefront je solidní akční zábava na klidný sobotní večer, pohádka pro dospělé a těch pár slušných bojůvek natočených v polotmě jsou bonusem k dobře napsanému příběhu od zkušeného vypravěče.

 

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Přidat komentář

TOPlist