Jedna za všechny, všechny za Cameron Diaz

Představte si, že jste žena a vypadáte jako Cameron Diaz, jste single čtyřicítka s plným kontem a najednou je tu pan božský. V naději na vdavky můžete pár drobností přehlédnout, ale manželka pana božského to už je jiné kafe.

THE OTHER WOMAN

Carly Whitten (Cameron Diaz) je drsná newyorská právnička, která se, pokud jde o vztahy s opačným pohlavím, striktně drží pevných zásad. Například toho, že si nikdy nic nezačne s ženatými muži.  V současnosti je bezhlavě zamilovaná do Marka Kinga (Nikolaj Coster-Waldau). A ten jí lásku téměř bezvýhradně oplácí. Vždyť kterou ženu by nepotěšilo, že si partner vzpomene i na zdánlivě bezvýznamné výročí? Nebo na ní čeká před kanceláří s květinou a pozváním na romantickou večeři? Ale vše jednou končí a často tvrdým dopadem. Carly tento náraz potká, když se spontánně rozhodne Marka překvapit a bez ohlášení navštíví jeho dům v Connecticutu. Dveře jí totiž neotevře Mark ale jeho manželka Kate (Leslie Mann). Tato vždy věrná a oddaná žena v domácnosti je paralyzovaná šokem a Carly se pro změnu nebezpečně rozzuří.

 

Naštěstí ale místo toho, aby svůj hněv namířily proti sobě, začnou se Carly a Kate pomalu sbližovat. Pomáhá jim v tom nejen mrzká existence společného nepřítele, ale také zjištění, že má Mark ještě jeden tajný milostný poměr a to s Amber (Kate Upton), která se také chytila do Markových lží. A už dost, protože distributor na férovku představuje v oficiálních tiskovinách téměř celý děj, a tak by to být v tomto případě určitě nemělo.

T

Realfilm.cz navštívil novinářskou projekci, takže jsme synopsi poněkud pokrátili, protože prozrazovat celý děj filmu založený na situační komice není úplně ono. Jako filmový magazín zaměřený na filmaře je ovšem podstatnější, že na režijní sesli seděl Nick Cassavates, který se poprvé odvážil na těžké kolbiště komedie. A některé nápady hraničí téměř s genialitou. Na druhou stranu neočekávejte nějakou velkou taškařici, situačních gagů je ve filmu celá řada, ale některé výjevy jsou odkoukané ze života a tam humor ocení skutečně jen ti nejotrlejší.

 

Cameron Diaz film popisuje slovy: „Je to film o přátelství a o ženách. Životy těchto tří žen jsou tak odlišné, že by se za normálních okolností jejich cesty nikdy nezkřížily. A protože mají jednu věc společnou, dají se dohromady a stane se z nich tým. To, co dělají Markovi, je spíš o tom odhalit, kým ve skutečnosti je, než se mu mstít. Připadalo mi, že všechny tyhle věci byly jedinečné, a že by bylo zábavné je přivést k životu.“

 

Jedna za všechny není žádný typický date movie, ale je to slušný titul pro dámskou jízdu. Recenzi přineseme s aktuální premiérou, která je na svátek práce 1. května. O.k, to bylo příliš, spíš svátek zamilovaných:-)

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Režie: Nick Cassavetes

Scénář: Melissa Stack

Kamera: Robert Fraisse

Hudba: Aaron Zigman

Hrají: Cameron Diaz, Kate Upton, Leslie Mann, Nikolaj Coster-Waldau, Taylor Kinney, Nicki Minaj

jedna zavsechnyposter

Přidat komentář

TOPlist