Herkules se vrací na filmová plátna

Který malý kluk ho nezbožňoval. Dávno před comicsovými superhrdiny bojoval s monstry a z nebezpečí se dostával díky vrozené chytrosti a dobrému původu, ne náhodou měl příbuzné na Olympu. Velkorysý spektákl představí legendárního reka Herkula s tváří Dwaynea Johnsona.

Hercules_1

Pokud sledujete dění ve filmovém byznysu tak víte, že se do investic do velkých filmů pustila také australská miliardářská rodina Jamese Packnera, která se spojila s uznávaným americkým showmanem a investorským mágem Ryanem Kavanaugh. A jde jim to celkem dobře. Ryan Kavanaugh, o kterém jste si mohli přečíst třeba ve Forbesu nebo Variety, začínal jako investor comicsového Marvel Studios a mohl si do aktiv připsat fenomenální čísla Iron Mana. Jeho společnost Relativity Media postupně podepsala smlouvy s velkými hollywoodskými studii a investovala do jejich projektů, z jeho největších úspěchů jmenujme filmy jako Immortals Tarsema Singhe, Všemocný, Fighter, Mamma Mia, The Social Network Davida Finchera a stále čerstvý Špinavý trik, který byl filmovou investicí z říše snů.

Hercules_3

A právě Ryan Kavanaugh, ale také již zmíněný Packner slušně hýbou se zábavním průmyslem. Packner buduje casina a své filmové aktivity svěřil Brettu Ratnerovi, s kterým si založil firmu Rat Pac. Ratner vždy dodrží rozpočet, je pověstný tím, že je schopen dotočit film za kohokoli a má smysl pro humor. Druhou věcí je, že ho kritici nenávidí a diváci mu dávají najevo náklonnost spíše střídavě, diplomaticky řečeno. Zatímco série Křižovatka smrti je vždy blockbuster a jeho třetí díl série X-Men z celé série vydělal dosud nejvíc (to se však teď určitě změní s titulem Budoucí minulost), pak limonáda After the Sunset horko těžko vyšplhala k černým číslům. Na druhou stranu dosud nemá na svém kontě žádný vyložený propadák a seriál Útěk z vězení, který produkoval byl událostí sezóny. Tito dva si z hlediska obchodu mají co říct a i věkově nejsou daleko od sebe, Packnerovi je 46 a Ratnerovi 45. A právě teď finišují s uvedením Herkula pro letošní letní sezónu.

hercules 4

Pokud jste utrpěli klasické vzdělání víte, že Herkules (česky však přesněji Héraklés) musel splnit dvanáct úkolů, než se stal legendou. V tomto filmu však půjde o poněkud sevřenější misi. Thrácký král se svou dcerou si ho najmou jako žoldáka v boji proti obávanému tyranovi. Ostatně proto v následujícím traileru zřejmě Ratner nezapře inspiraci kultovním Barbarem Conanem. Plusové body film jistě získává také angažováním skvělého italského kameramana Dante Spinottiho, který natočil Posledního mohykána, Nelítostný souboj a všechny Rattnerovy filmy od Červeného draka. Otazník je pak nad scénářem vycházejícím z comicsu.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Přidat komentář

TOPlist