Ranhojič vstoupí do kin na den červeného kříže

Bestselleru Noaha Gordona „Ranhojič“ se prodalo 21 milionů výtisků a jelikož jste čtenáři Realfilmu dali najevo, že Vás tento snímek opravdu zajímá, tak přinášíme další informace o aktuální čtvrteční premiéře.

S

Producent Wolf Bauer chtěl román zfilmovat již od doby vydání, tedy roku 1987, jenže když už se dostal k výslednému jednání, zjistil, že přišel čtrnáct dní s křížkem po funuse. Z nějakého neznámého důvodu však k realizaci nikdy nedošlo a práva se k autorovi vrátila v roce 2008. Bauer tedy sedl na letadlo do Bostonu a odletěl přímo za spisovatelem. Ten mu řekl, že si nemyslí, že by se dala jeho kniha zfilmovat a filmovým producentům už nevěří. Po hodinové debatě však svůj názor změnil a práva k zfilmování svého kultovního románu vyslal opět do světa.

S

Gordon se ukázal, že nikterak nestojí o hollywoodské převyprávění svého příběhu. Bauer mu zaručil evropské pojetí příběhu s tím, že se mu osobně zaručí, že žádná jeho myšlenka, ať už o toleranci mezi náboženstvími nebo etice medicíny nepřijde vniveč. Mimochodem Gordon je původní profesí novinář, který se do hloubky zajímal o dějiny lékařství s přihlédnutím na antickou a byzantskou tradici.

S

Režisér snímku Philip Stölzl se nikterak netají, že při uchopení filmu měl neustále na mysli mistrovský velkofilm „Lawrence z Arábie“. Filmaři se také skutečně vyřádili na scénách operací, které zřejmě některé diváky přimějí přivřít oči. Film se natáčel v Německu a Maroku a bylo pro něj zhotoveno několik stovek kostýmů. Shodou okolností mám vlastní zkušenosti s přípravami na projekt zasazený do této doby, takže vím, že z této doby neexistuje příliš obrazových materiálů, podle kterých by se daly sestavit historicky věrných kostýmů. Pak už samozřejmě záleží na fantazii kostýmního výtvarníka, který jde buď do hloubky jako Theodor Pištěk v Marketě Lazarové nebo udělá historický pelmel jako Ridley Scott v Gladiátorovi. Ve filmu Ranhojič se tvůrci rozhodli kostýmy ladit barevně, aby umocnili díky barevným náladám vyprávění milostného příběhu.

EXKLUZIVNÍ UKÁZKA Z FILMU

Ranhojič – Voda zchladí horečku, Bontonfilm 

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

 

Související články:

Kultovní kniha Ranhojič půjde do kin

 

Přidat komentář

TOPlist