Bláznivá, zatracená láska (2011)

Bláznivá, ztracená láska (2011)

USA 2011, Crazy Stupid Love, režie: Glenn Ficarra a John Requa, scénář: Dan Fogleman, kamera: Andrew Dunn, střih: Lee Haxall, hudba: Christophe Beck, hrají: Steve Carell, Ryan Gosling, Julianne Moore, Emma Stone, Jonah Bobo, John Carroll Lynch, Marisa Tomei a Kevin Bacon

118 minut, 2.35:1, digitál (2K) a Super 35, barevný

Než vám řeknu o čem je film a vrhnu se na kritické zhodnocení, dovolte mi, abych osvětlil proč tento film recenzujeme na Realfilmu. Tak předně Steve Carell je velmi zvláštní osobnost. Někdy se objeví v chytré zajímavé komedii, aby natočil podprůměrnou slátaninu typu Dostaňte agenta Smarta nebo Dinner for Schmucks. Oba filmy bych zakázal vysílat pro ohrožování mentální způsobilosti dospívajících. Film Bláznivá zatracená láska je naštěstí chytrý, dobře natočený film a Steve Carrel v něm dává vzpomenout, že umí hrát. Takže o čem film je?

Bláznivá, ztracená láska (2011)

Čtyřicetiletý Cal Weaver (Steve Carell) se při cestě autem dozví od své manželky (Julianne Moore), se kterou žije již od střední školy, že ho má plné zuby a podvedla ho s kolegou z práce (Kevin Bacon). Když ani po okamžiku naléhání jí nesdělí žádné stanovisko k tomu, co se právě dozvěděl a požádá jí, aby zastavila auto, tak z něj raději vyskočí. Ukáže se, že v sobě našel ještě trochu hrdosti, sebere se a vypadne. V baru pak otravuje randící omladinu svými problémy středostavovského zabezpečeného muže .

Jeho blbé řeči začnou štvát všechny okolo a mladý playboy Jacob Palmer (Ryan Gosling) se rozhodne novému o dost staršímu kamarádovi udělit pár životních rad. Vysvětlí mu pravidla pánských jízd a udělá z něj nového člověka. A pak to začne.

Bláznivá, ztracená láska (2011)

Víc z děje nemá smysl prozrazovat a věřte, že jsme tak v půlhodině filmu a film trvá skoro dvě hodiny. Jméno scenáristy Dana Fogelmana je rozhodně dobré si pro příště zapamatovat, protože napsat originální komedii, dobře rozepsat charaktery a zůstat pevně v mantinelech reality je neuvěřitelný kumšt a málokdo to umí. Fogelman to umí a potěší to ještě víc, když se podíváme, že dosud psal tak rozmanité filmy určené rodinnému a dětskému publiku jako jedničku Aut, Bolta nebo pohádku Na vlásku.

Bláznivá, ztracená láska (2011)

Režisérské duo Glenn Ficarra a John Requa je skryto za pro mě nepochopitelnou ,,úchylárnou“ I Love You Phillip Morris a po pravdě jsem se docela bál, že budou pokračovat v trendu nějakých šokujících scén, kde budou chtít bořit dávno zbořená tabu. Naštěstí se pánové dost poučili a tento film natočili sice s řadou slapstickových momentů, ale pěkně ze staré školy. Rovněž mě překvapilo, že oproti hollywoodským komediím toho roku  Ženy sobě nebo Princ a pruďas tvůrci podstatně ubrali na lascivnosti, která se mi už docela dlouho zajídá.

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist