Český film Všiváci má dnes premiéru

Zahraniční mise české armády se na plátně ještě neobjevily, což změní zbrusu nový český snímek Všiváci. Debutující scenárista a režisér Roman Kašparovský vytvořil zajímavé ústřední charaktery, které spojuje rodinné pouto a bezvýchodná životní situace.

vsivaci1

Všiváci na světlo světa přicházeli pět let a od natočení už také nějaký čas utekl, ale to diváky zajímat nemusí. Podstatné je to, že film je hotov a má dnes českou premiéru a za zmínku stojí, že v USA už se pár týdnů promítá na putovní přehlídce. Děj snímku tvůrci popisují takto: Miki (Jiří Langmajer) je špičkový neurochirurg utápějící se v bludném kruhu milostných dobrodružství, avantýr a alkoholu. Jeho horkokrevný bratr Ricky (Ondřej Vetchý) je veteránem z české mise v Afghánistánu. Ten prohrává svůj boj s dluhy a i z nich plynoucí složitou situací své rodiny, která pro něj představuje velký závazek. Pečuje totiž sám o dvě dcery – o malou Maty (Rebeka) a dospívající Rózu (Tereza Voříšková). S výchovou mu pomáhá pouze jeho matka v podání Ivy Janžurové.

vsivaci3

S osudy bratrů se také prolínají příběhy dalších důležitých postav děje, Rickyho spolubojovníka z Afghánistánu Oldy (Ondřej Malý, tedy nedávný objev z kritiky ceněných Pout) a dvou kamarádů Vency a Emana (Jiří Mádl, Kryštof Hádek), které Ricky a Olda chtějí využít ve svých plánech na získání peněz.

vsivaci2

Natáčení probíhalo v Havlíčkově Brodě a Praze a v jeho průběhu filmaři přímo na ulici zapálili novinový stánek, nechali viset Kryštofa Hádka za jednu ruku ze střechy čtyřpatrového domu v Karlíně, přepadli banku, nabarvili králíka na modro a Ondřeji Vetchému umožnili létat vzduchem. Za kamerou stál špičkový kameraman Vladimír Smutný.

 

Výkon herců režisér Roman Kašparovský popsal slovy: „Všechny kaskadérské akce před kamerou byly na bedrech herců, ukázali nejen vynikající herecké výkony, ale i odvahu. Nejenže padali z velkých výšek, ale občas jsme je i vyhazovali pro změnu zase vzhůru k nebi. Kaskadéři nám dávali zkušené rady, abychom to všichni ve zdraví přežili. Jejich fyzických služeb jsme využili nakonec jen v těch scénách, kde šlo opravdu o život. Ty jsme hercům museli zakázat.“

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

 

Dnes vychází na partnerském portále RealArts.cz

Filmové premiéry od 19. června 2014

1 komentář

  1. Ondra Slanina napsal:

    Vojáci mají na film Všiváci speciální vstupné ——

    Speciální vstupné na film Všiváci mohou využít čeští vojáci. Každý, kdo v síti Cinema City předloží průkaz příslušníka Armády České republiky, dostane k zakoupené vstupence druhou zdarma. Jedna z hlavních postav je veteránem české mise v Afghánistánu, kde se část filmu v autentickém prostředí natáčela.

Přidat komentář

TOPlist