Co nového na Realfilm.cz

Od posledního editorialu na Realfilm.cz uteklo opět několik týdnů, takže se před dnešními pravidelnými upoutávkami můžete seznámit s novinkami spojenými s naším opravdovým filmovým magazínem RealFilm.cz.

realfilm_cz_logo_cb_invert_300dpi

Předně mi dovolte poděkovat za neutuchající přízeň, kterou našemu magazínu i projektům spojeným s Realfilmem věnujete. Velmi si toho vážíme. Nesmírně nás těší úspěch naší knižní filmové řady o klasických filmech. Díky společnosti MAFRA a.s. si můžete nově stáhnout knihu Slavná světová filmová klasika také do svých tabletů, čteček a mobilů. Možné je to na tomto odkazu. Jsem nesmírně rád, že se nám podařilo dostat tento titul také na mobilní platformu, protože si myslím, že je k tomu rozhodně vhodný. Pokud preferujete tištěnou verzi, je stále možnost si knihu objednat, ačkoli už jejich počet začíná být velmi omezený. Podle zpráv z některých tuzemských knihoven máme také velkou radost, že Slavná světová filmová klasika patří k nejpůčovanějším knihám o filmu. Potvrzuje se to, že jakkoli se říká, že se nic neprodává, tak kvalita se evidentně prodává pořád.

klasika

Novější kniha Slavná česká filmová klasika je ve své tištěné podobě po několika měsících vyprodaná. Nyní budete mít možnost si knihu zakoupit exkluzivně v obchodní síti společnosti Kosmas, kde se ale podle odhadu moc dlouho neohřeje, protože její počet je velmi limitovaný. Pokud se budou opakovat čísla prodejů světové klasiky, tak bude titul vyprodán za necelé dva měsíce, takže s nákupem neotálejte. Slavná česká filmová klasika vyjde také v podobě e-book, jejíž vydání právě připravujeme.

projekční kabina

Velmi brzy spustíme na našem portálu také ojedinělý projekt s pracovním názvem Česká kina. Do projektu už se zapojilo několik pražských (Atlas, Aero, Oko) i regionálních kin (Benešov, Žďár nad Sázavou) a předpokládáme, že se ještě někteří kinaři ozvou a samozřejmě se spojíme i s kinaři, s kterými jsme za roky fungování RealFilmu běžně ve styku. Kinaři jsou veledůležitým článkem pro šíření filmů a kromě toho, že se jim věnuje velice málo prostoru, tak určitě nebude špatné zjistit, jak situace v kinematografii vypadá i z tohoto pohledu. Dozvíte se i o současném technickém stavu českých kin i o akcích, které kinaři pro své diváky organizují. Po několika setkáních, mailech a rozhovorech je jasné, že kinaře tíží podobné překážky. Již teď ale můžeme prozradit, že se v seriálu dozvíte třeba o začínání provozování prvních soukromých kin v Čechách, digitalizaci kin nebo co diváky kam táhne a kde máte co očekávat.

 

Již brzy také zveřejníme grafiku k dokončovanému filmu Bardi a také odhalíme jméno slavného muzikanta, jehož píseň bude titulní skladbou celého projektu. O filmu budeme jako mediální partner projektu samozřejmě dále informovat.

 

Zůstaňte naladěni na Realfilm.cz a ještě dnes se samozřejmě těšte na pravidelné pondělní filmové trailery aktuálních premiér. Novinkou v této rubrice bude také upozornění na filmy recenzované na Realfilmu s týdenním přehledem jejich hraní na českých televizích.

 

 

Přidat komentář

TOPlist