House of Cards – mistrovské televizní řemeslo

Minulý týden mě zarazilo stanovisko ČT ve věci nákupů zahraničních seriálů. Diskuse byla o přeceněném seriálu Game of Thrones a třeba jeden z nejodvážnějších televizních počinů od společnosti Netflix nikdo slovem nezmínil. A to na Realfilmu samozřejmě změníme.

HOUSE OF CARDS

Společnost Netflix řadu let fungovala jako půjčovna filmů a projektů velkých studií. V okamžiku, kdy se ukázalo, že firma vydělává ohromné sumy a platí pakatel držitelům licencí stála na hraně propasti, protože všechna hollywoodská studia jí vypověděla smlouvu. Buď to mohli zabalit a nebo spustit výrobu pro svou pracně budovanou početnou klientelu. Zvolili druhou možnost a na palubu přizvali tři velké formáty – režiséra a producenta Davida Finchera, hereckého chameleona Kevina Spaceyho a hlavně brilantního scenáristu Beau Willimona, který napsal špičkový scénář k filmu Den zrady.

 

Projekt byl velmi nákladný, ale soudě dle právě odvysílané druhé řady je jasné, že zájem diváků je. Pro mě je nepochopitelné, že seriál odvysílala Slovenská televize a ČT nic. Škoda, třikrát škoda.

house of cards2

Hlavními hrdiny příběhu je bezdětný manželský pár Francise Underwooda (Kevin Spacey - Muži, co zírají na kozyŠéfové na zabitíOko bereObvyklí podezřelí, Margin Call) a Carrie Underwood (Robin Wright – Forrest Gump, Muži, kteří nenávidí ženy, Moneyball, Na odstřel). Francis je protřelý politický profesionál, který má silnou pozici v kongresu a velký vliv na prezidenta. V prvním díle se dozvídá, že nenastoupí do slíbené funkce, co měl dostat po volbách a rozjede neuvěřitelný vlak plný politické korupce, podrazů a manipulace, zkrátka neštítí se naprosto ničeho a ještě to černohumorně glosuje do kamery.

house-of-cards_3

House of Cards sice nebude pro politiky nejoblíbenějším seriálem, ale z dramatického hlediska je to výborný nápad a jeho provedení je dokonalé. Je třeba dodat, že seriál vychází z knihy Michaela Dobbse, kterou už jednou do seriálové podoby převedla BBC, ale v tomto případě je to spíš doplňující informace. Pro režii jednotlivých epizod producenti Netflixu najímají opravdové osobnosti. Fincher režíroval dvě epizody, plodný je i James Foley (Konkurenti), Joel Schumacher a dámské barvy hájí Jodie Foster a dokonce i Robin Wright.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

   House of Cards je solidní seriál, po právu si hned po první sezóně odnesl hlavní cenu Emmy a pro televizní bedýnky je to opravdu slušná potrava.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Přidat komentář

TOPlist