Karlovarská dávka upoutávek s démony v New Yorku

V pátek zahájí největší český filmový festival v Karlových Varech a o den dříve do kin vstoupí do kin trojice filmových novinek s vymítáním ďábla nebo válečným uprchlíkem.

Nejslavnější revenge movies

Pokud jezdíte do západočeského lázeňského města začátkem července pravidelně, tak už asi tušíte, co vás tam čeká. A bude to zřejmě stejné i letos. Hlavní hvězdou je enfant terrible světového filmu Mel Gibson, který se před pár měsíci projížděl na tanku v Cannes a nyní bude propagovat svou akční jízdu s ostatními akčními důchodci i ve Varech. Bude tak pokračovat v komplikované misi vrátit si důvěru investorů po bulvárních průšvizích s mlácením žen, antisemitismem, nejdražším rozvodem v Hollywoodu aj. Festivalu se budeme věnovat i v budoucnu, ale patří sem i drobný postřeh, že kolegové filmoví publicisté, které člověk sleduje už drahná léta, o festivalových filmech v podstatě nemají kam psát. Časopisy jako Cinema jsou delší dobu úplně mimo a tištěná média informují o všem možném kromě samotných filmů. Tak  si to můžete zkusit po vlastní ose a řiďte se následujícími dvěma důležitými tipy – dejte si někde na tajňačku panáka na nějaké sponzorské party a pak si počkejte až si někde zaměstnanci polostátních firem nevyberou místa, ať si můžete sednout na nějaké hutné sociální drama, které už nikdy neuvidíte.

deliverusfromevil1

Jerry Bruckheimer několik let po sobě pohořel s výpravnými dětskými fantasy, takže mu Disney vypověděl exkluzivní smlouvu s tím, že Piráty z Karibiku si může točit nadále neomezeně. Loni byl megahitem skvělý horror V zajetí ďábla a Bruckheimer angažoval žánrového specialistu Scotta Dericksona (Sinister, V moci ďábla), který natočil podle policejních záznamů newyorského poldy docela drsný horror. Soundtrack je opět dílem žánrového génia Christopera Younga, takže si do kina vezměte pleny!

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Distribuční společnost A-Company CZ uvede koprodukční drama Běž, chlapče, běž. Srulikovi je devět let, když v roce 1942 uteče z varšavského ghetta. Schová se v nedalekých lesích, kde se se spolu s dalšími uprchlými židovskými dětmi snaží přežít do konce války. Spí v korunách stromů a živí se tím, co si sami uloví nebo ukradou na přilehlých farmách. Hlad a zima Srulika ale přinutí, aby se vrátil zpátky do civilizace, kde si musí změnit jméno na Jurek Staniak a předstírat, že je sirotek z katolické rodiny. Ve vesnicích potká lidi, kteří riskují vlastní životy, aby mu pomohli, ale i ty, kteří ho zradí.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Poslední premiéra je slovenský celovečerní dokument Arcibiskup Bezák Zbohom, který trochu nechápu, proč tady někdo bude hrát v kinech, spíš asi nehrát, ale to už je asi fuk.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Mějte úspěšný nejen filmový týden!

TV Tipy na týden 30.6. – 6.7. s filmy z Realfilm.cz

Po 21:50 Cinemax Purpurové řeky

elysium 4

Út 22:00 HBO2 Elysium

T

St 20:00 HBO Wolverine

1183878 - WHITE HOUSE DOWN

ČT

20:00 Cinemax Rychle a zběsile 5 

20:00 HBO2 Útok na Bílý dům

23:00 ČT2 Carrie

adjustment_bureau_vip_main_bild

21.55 Nova Terminátor

21:40 Cinemax Správci osudu

T

SO

21:35 HBO Wolverine 

NE

20:00 Nova Cinema Ženy v pokušení

Dnes vychází na partnerském portálu RealArts.cz

Alois Wachsman v Hradci Králové

Přidat komentář

TOPlist