Nejdrsnější policajti filmového plátna (rozšířená verze)

Elitní jednotka (2007)

Není to ale samozřejmě jen Hollywood, kdo přináší na plátna drsné policajty a láká celosvětové obecenstvo do ztemnělých sálů. Jednoho z nejostřejších ochránců spravedlnosti dokonce dvakrát přivedl na plátna kin brazilský internacionál José Padilha. Jeho ultradrsný policajt Nascimento z protidrogové jednotky v Rio de Janeiru v sérii Elitní jednotka (dvojku dáme brzy v rubrice důležité filmy) se s ničím zrovna dvakrát nemaže. Tam kde je třeba tvrdých přesvědčovacích metod, stačí jeho hereckému představiteli Wagneru Mourovi jen igelitový pytlík a dobře mířená rána pěstí na frňák.

Elitní jednotka (2007)

Oproti hollywoodským předobrazům je však Elitní jednotka z brazilské metropole velice drsným dokumentárním zážitkem, což mi ostatně potvrdili i někteří známí z této země, které jsem potkal ať už v Německu nebo v Praze.

policajt guy pearce

Australský filmař John Hillcoat společně se svým kolegou Nickem Cavem na plátna přináší také velmi bizarní postavy. Jejich ochránce zákona Charlie Lakers v prohibiční gangsterce Země bez zákona, kterého ztvárnil jejich krajan Guy Pearce je skutečně úchyl k pohledání, jehož přítomnost může vyhledávat jen opravdu narušený maniak. Jeho představ dodržování zákonů míchaná z poněkud narušenými představami o spravedlnosti je jízda, na kterou hned tak nezapomenete.

Le solitaire (1987)

A na závěr bychom měli hrábnout také do země galského kohouta, konkrétně k nenapravitelnému Bebelovi, jehož film Samotář, bychom neměli také opomenout. Zkušený režisér Jacques Deray (Tři muži na zabití) v této drsné kriminálce moderního střihu, která nestárne postavil proti sobě komisaře Stana a feťáckého gangstera Schneidera. Dva stárnoucí policisté, přátelé Stan a Simon, chtějí podat výpověď a odjet na Antily dělat hoteliéry. Zajdou se rozloučit do nočního klubu, tam ale hledaný zločinec Schneider Simona zastřelí a uteče. Smutný Stan doma vyhodí obě připravené výpovědi a zůstane u policie, aby se mohl pomstít. Na to si ale musí počkat celé dva roky, než se objeví zprávy, že Schneider je zpátky ve Francii.

solitaire-1987-02-g

Stan zatím vychovává Simonova syna a stal se šéfem protiteroristického oddělení. Když dojde ke krvavému přepadení auta s penězi, je Stan přesvědčený, že je to Schneiderovo dílo. Jeho šéf mu nevěří, Stan ale pátrá dál a používá k tomu jakékoli metody, včetně těch ne příliš legálních. Dopadnout Schneidera ale nebude vůbec jednoduché.

Mějte fajn víkend a namátkou si můžete osvěžit i třeba tyto podobně laděné průvodce filmem z našeho magazínu jako inspiraci!

Nejslavnější mrchy filmového plátna 

Nejslavnější parchanti filmového plátna

Nejslavnější mrchy v českém filmu

Nejslavnější parchanti českého filmu

Dnes vychází na partnerském portálu RealArts.cz

Ztracený Klimt právě k vidění v NG

Pages: 1 2 3

Přidat komentář

TOPlist