Rodriguez a Miller se vrací do Sin City

V roce 2005 v Cannes představovalo noirové Sin City filmařskou senzaci a technickou revoluci. Spojení comicsu Franka Millera a zapáleného matadora Roberta Rodrigueze divákům učarovalo. Dvojka byla ohlášená už mnohokrát, v srpnu se toužebná přání fanoušků konečně naplní.

sin city 1

Frank Miller se od Sin City etabloval do nejširších diváckých vrstev díky starověké sérii 300 a dokonce si zkusil režírovat svůj počin Spirit, který se i přes velkou snahu nesetkal s výraznější odezvou. Robert Rodriguez sice všude vehementně tvrdí, že Miller je talentovaný režisér a už v comicsu vypráví filmově, ale diváci si celkem oprávněně myslí něco trochu jiného.

sin city 2

To ovšem nechápejte jako výtku, Miller je výborný kreslíř a storyboardy jsou pro filmaře nesmírně důležité. Marketingové oddělení se tak dohodlo s yahoo.com a předalo jim exkluzivně k publikování na webu storyboardy k filmu:

https://www.yahoo.com/movies/robert-rodriguez-certainly-didnt-have-to-look-87641433612.html

sin city 3

Projekt Sin City je časově nesmírně náročný a přípravy na něj začaly již před třemi lety. Zní to možná neuvěřitelně, ale mezitím dva důležití herci zemřeli, a to obrovský černoch Michael Clarke Duncan a mladá Brittany Murphy, u které se dodnes nezjistila příčina úmrtí. K tomu ještě nějaké to neplánované těhotenství a tvůrci museli docela zamíchat s kartami. Ve filmu se tak u starých postav objeví noví Dennis Haysbert, Jamie Chung a Jeremy Piven. Postava Clivea Owena dostane plastiku, takže ho bude hrát Josh Brolin (Gangster Squad – Lovci mafie, Americký gangster, Muž bez stínu, Opravdová kuráž, Poznám muže svých snů, Tahle země není pro starý, Wall Street: Peníze nikdy nespí). V nových charakterech pak budou moci vyniknout Eva Green (Perfect Sense, Casino Royale, Snílci), Lady Gaga, Ray Liotta (Za borovicovým hájem)  nebo Joseph Gordon-Levitt (Temný rytíř povstal, 500 dní se Summer, Počátek).

sin city 4

Pokud patříte mezi fanoušky comicsu a viděli jste první díl, vězte, že dvojka je prequelem a obsahuje příběhy Just Another Saturday Night, A Dame To Kill For a dosud nepublikovaný příběh The Long, Bad Night. I z toho důvodu se těšte na výborného Marva v podání Mickeyho Rourka (Žár těla, Angel Heart, Postradatelní, Buffalo 66, Wrestler), který jedničku nepřežil, ale i na Bruce Willise (RedPulp FictionPátý elementSin City: Město hříchuPostradatelní II), Rosarii Dawson (Nezastavitelný) a Jessicu Albu.

 

Velmi zajímavý je pak štáb filmu, protože Robert Rodriguez film dělal zcela sám, kromě režie stál za kamerou, složil hudbu i film stříhal. I to je cesta, přátelé. Premiéra je naplánována na konec srpna 2014.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Přidat komentář

TOPlist