Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

million ways 3

A Million Ways to Die in the West, režie: Seth McFarlane, scénář: Seth McFarlane, Alec Sulkin a Wellesley Wild, hudba: Joel McNeely, střih: Jeff Freeman, kamera: Michael Barrett, hrají: Seth McFarlane, Charlize Theron, Liam Neeson, Amanda Seyfried, Neil Patrick Harris, Giovanni Ribisi, Sarah Silverman, Wes Studi

 

116 minut, 2.35:1, SONY AXSM, barevný

Film:

Bojácný ovčák Albert (Seth McFarlane) nade vše miluje svou přítelkyni Louise (Amanda Seyfried – Vyměřený čas), ale opačně už to neplatí. Louise moc dobře ví, že se ženy na divokém západě dožívají asi tak dvaatřiceti a ráda by si ještě něco užila. Začne proto chodit s místním lazebníkem a specialistou na pánské kníry Foyem (Neil Patrick Harris). Po brutální bitce v místním saloonu, kdy se Albert překvapivě pochlapí a zachrání půvabnou a záhadnou ženu (Charlize TheronĎáblův advokátPravidla moštárnyCestaZrůda, Prometheus) před rozmačkáním opilým pistolníkem padajícím z galerie, přijme její nabídku, aby s ní šel na místní pouť. Jedině tak by mohl vzbudit ve své bývalé partnerce žárlivost. Když se však ukáže, že se ve městě objeví i její manžel (Liam Neeson), který patří k obávaným pistolníkům a nemilosrdným zabijákům, Albert bude v sobě muset najít i pořádný kus odvahy.

 

Po pravdě řečeno film Všechny cesty vedou do hrobu jsme sice na Realfilmu uváděli v preview, kde se snažíme upozorňovat na dobré filmy, ale přijetí diváky i kritiky po úvodním víkendu vypadalo, že trailer nakonec vybral to nejlepší a film se zařadí do kategorie nepodarků. Nuže, milý Watsone, jak to tedy je?

million ways1

Jedna z největších předností kina a vlastně jeho hlavní smysl je sledování filmu ve skupině diváků. Prázdné kino je peklo a diváci, kteří se nesmějí u komedie jsou skutečnými filmovými kritiky. Komedie Všechny cestou vedou do hrobu však v sále vyvolává smích a některé gagy velmi dobře fungují.

 

Seth McFarlane své diváky určitě má. Téměř miliarda lidí sledovala jeho uvádění Oskarů a komedie o zkouřeném medvědovi Méďa (Ted) vynesla bezmála půlmiliardu dolarů. Očekávání byla tedy značná a možná právě proto poněkud nereálná. Která komedie o divokém západu vydělala naposledy půlmiliardy dolarů? No přeci žádná! Natočili se o divokém západu úspěšné a nekorektní komedie? Ale jistě, Bláznivá sedla Mela Brookse jsou v tomto ohledou legendární.

million ways 2

Vraťme se ale k autorovi této komedie. Pokud jste Oskary s McFarlanem viděli, možná jste si všimli neskutečně otráveného výrazu Charlize Theron, která jen nevěřícně kroutila hlavou nad některými trapnými vtipy amerického komika. Zřejmě si toho všiml i on sám a obsadil jí do hlavní role, hned po svém boku. McFarlane se totiž odvážil zahrát si hlavní roli a nenechat za sebe makat loutkáře a animátory.

 

Když si Seth MacFarlane a jeho spolutvůrci celovečerního debutu Méďa Alec Sulkin a Wellesley Wild dávali pauzu před uvedením Médi do kin, sledovali Clinta Eastwooda ve westernu Teda Posta Pověste je výš. Staří přátelé a kolegové začali vtipkovat o nápadu vytvořit neobvyklý western a nakonec se rozhodli, že dalším jejich společných projektem bude komediální pojetí tohoto žánru.

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist