Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

5693_D008_00895

MacFarlane vzpomíná: „Mluvili jsme o tom, jak je tahle doba v amerických filmech a literatuře romantizována, když ve skutečnosti šlo o dobu a místo, kde byl život nepředstavitelně depresivní a nebezpečný, zvlášť pokud jste nebyl alfa samec. A odtud jsme se odrazili.”

 

Pro MacFarlanea nebylo důležité jen to, že jejich zvláštní hrdina žije ve vyprahlých 80. letech 18. století, ale také Albertova práce. Filmaři totiž zjistili, že ovčáci byli často nejproklínanějšími členy společnosti. „Všichni nenáviděli pasáky ovcí, protože ovce spásá trávu tak nízko u kořenů, že to ničí půdu,“ říká MacFarlane o svém zjištění. „Navíc chov ovcí není tou nejmužnější věcí, takže myšlenka, že chovatelé ovcí jsou slečinkami Divokého Západu zněla jako dobrý a zábavný úhel pohledu, který pomáhá ilustrovat to, kdo Albert je a ukazuje, kdo byl ‘magor’ v americkém pohraničí.”

million ways6

Při obsazování rolí MacFarlane cítil, že je důležité, aby neobsazoval komiky jen proto, že jde o komedii. Vysvětluje to takto: „Čím déle to dělám, tím více zjišťuji, že pokud píšete komedii a pracujete s humorem, potom potřebujete herce, kteří nejsou komiky. Příběh musí být uvěřitelný a vy se musíte starat o to, co se děje kolem, protože v jádru je to dramatický příběh s tunou legrace.”

 

Předně, hollywoodská komedie a dodejme sebeblbější americká komedie je vždy dokonale odvedené řemeslo. Všechny záběry jsou ostré, nikde nic nešumí, zvukový mix je na špičkové úrovni. Pokud tvůrci mají peníze a McFarlane měl k dispozici 40 milionů dolarů, dá se najmout, kromě velmi drahých herců, téměř kdokoli. Velké uznání si musí zasloužit autor hudby Joel McNeely, který se na soundtracku opravdu vyřádil a filmu výrazně zvyšuje celkové hodnocení. Filmová hudba je prostě složka, která se ošidit nedá. Tedy dá, ale důsledky všichni dobře známe.

million ways5

Tvůrci snímek natočili ve výtvarně úchvatné scenérii amerického západu, takže film skutečně vypadá jako klasický americký western a pokud k tomu dodáte chytlavou hudbu, několik vynikajících gagů a zajdete si do kina na velké plátno s partou kamarádů třeba do letního kina a budete chtít jen tak vypnout, možná to vůbec není špatný program. Mimochodem, gag s Christopherem Lloydem je vážně klasa.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

 

Nejlepší gagy z filmu

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/box-of-film.jpg

Dnes vychází na partnerském portále RealArts.cz

Hrad Český Krumlov – uměleckohistorický pohled na hradební stavební fázi architektonického komplexu v Českém Krumlově

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist