Horrorový mág Alexandre Aja je zpět

Francouzský režisér Alexandre Aja patří mezi nejrespektovanější žánrové režiséry. Pokud vám to jméno nic neříká, tak už jen názvy filmů Hory mají oči, Noc s nabroušenou břitvou nebo Piraňa 3D naznačují, že romantické komedie to nejsou.

horns1

Před dvěma lety jsme se na Realfilmu rozplývali nad skvělým horrorem Žena v černém, kde mladý herec příjemně překvapil a vystoupil ze škatulky obrýleného čaroděje. V novém horroru říznutým fantasy s názvem Horns ztvární mladíka Iga Perrishe, který je podezřelý ze zmizení a možná dokonce i zabití své přítelkyně. Mladík se brání tím, že by snad musel být ďábel, aby něco takového udělal a ledva to dořekne na čele mu začnou růst rohy. To neunikne pozornosti médií a už to jede. S mladíkovými rohy přichází nečekané schopnosti, stačí něco říct a lidé ho poslechnou, i kdyby to bylo sebelínější. Pomsta na skutečném vrahovi může začít.

horns2

Aja je příznivcem hodně úchylné legrace, ale tohle komedie rozhodně není, to ovšem neznamená, že se nebudete bavit. První ohlasy z žánrových festivalů zní nadšeně a připravují dostatečně živnou půdu pro podzimní uvedení, které proběhne symbolicky na Halloween.

horns-03

Film vznikl podle bestselleru Joe Hilla a není bez zajímavosti, že je to syn Stephena Kinga, který prokázal, že geny se mohou dědit, a to nejenom podle vzhledu. V dalších rolích se objeví Juno Temple (Zloba – královna černé magie, Pan Nikdo), Heather Graham, David Morse (Světová válka Z, Skála) a Max Minghella (Den zrady, The Social Network). Trailer je velmi slibný.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

1 komentář

  1. lida simandlova napsal:

    Wow, Harry Potter s rohama, tak to vypadá slibně!:-)

Přidat komentář

TOPlist