ČESKÁ KINA: AERO

Žižkovské AERO je v třetí pražské městské části vyhlášeným místem a ačkoli se tam až tak často v průběhu roku nedostanu, musím říct, že je tam pokaždé plno a mezi mými přáteli má dobrou pověst. Divil bych se, kdyby někdo tvrdil opak.

kino_grafika

Kino AERO bylo projektováno jako samostatné funkcionalistické kino v roce 1933 architektem Jindřichem Freiwaldem a původní kapacita v sále byla 648 sedadel. Kino pak proběhlo dvěma rozsáhlými rekonstrukcemi, a to v roce 1959, kdy byla kapacita kina snížena na kapacitu 366 míst a kino bylo opatřeno širokoúhlou projekcí cinemascope a později v roce 1998 došlo ke zřízení baru, pódia a foyer. V roce 2001 se pak opět snížila kapacita na 336 míst.

 

Kino AERO od roku 1998 provozuje Společnost pro podporu a rozvoj kina Aero. Kino promítá stabilně distribuční novinky a mimo to je pověstné řadou speciálních akcí. Jak nám provozovatelé prozradili mimo běžný program jim vždycky udělá radost speciální přehlídka klasických filmů promítaných z 35mm filmových kopií. V poslední době takto odpromítali např. retrospektivu filmů Federica Felliniho nebo Francouzské nové vlny.
Aero1

V kině AERO je na každé sedačce namontovaný držák na nápoje, se kterými je možné chodit na projekce a během projekce je možné, aby film navštívili také majitelé psů a jejich mazlíčků.

 

FOTOGALERIE

 

Na naše standardní dotazy kinařům odpovídala ředitelka Zuzana Kameníková. Ptali jsme se na nejtěžší překážku v provozování kina a její odpověď zní:“Nemůžu říct, že by nám něco výrazně překáželo v provozování kina. Naopak je to činnost, která nás stále i po 16 letech maximálně těší.“A co vzkazuje potencionálním návštěvníkům kina AERO?“ Že máme na vlastní kůži odzkoušeno, že zážitek z projekce z velkého plátna sdílený s ostatními diváky je vždycky lepší než konzumování filmů doma z televize. A že nejsme jenom kino, ale máme i bar s venkovní zahrádkou, kde si můžou diváci nechat dojít zážitek z filmu a zároveň si prohlédnout pravidelné výstavy filmových plakátů ze sbírek filmové galanterie Terryho ponožky. Prostě že Aero je kino, ve kterém se budou vznášet.“

aero2

Pokud se chcete do tohoto tradičního a zajímavého kina podívat, tak navštivte web www.kinoaero.cz a vyberte si z aktuálního programu a nebo rovnou vyražte na procházku na adresu Biskupcova 31 na Praze 3.

 

 

Přidat komentář

TOPlist