Steven Soderbergh natočil Doktory bez hranic

Tak dlouho Steven Soderbergh opakoval, že končí s filmováním až se nakonec rozjel jako nikdy předtím. Jeho poslední počin je rovnou desetidílný seriál Doktoři bez hranic a už teď můžeme říct, že to není žádná tuctová záležitost.

the-knick-cinemax

Nevím jak to máte vy, ale já příznivcem seriálů z nemocničního prostředí vážně nejsem. Doktoři bez hranic ale naštěstí nejsou typickým seriálem z prostředí bílé bídy. Nový desetidílný seriál, který v produkci Cinemaxu natočil renomovaný Steven Soderbergh, se odehrává počátkem dvacátého století v legendární newyorské nemocnici Knickerbocker Hospital.

Osvícení lékaři, přičinlivé zdravotní sestry i další členové nemocničního personálu tu posouvají hranice medicíny v době, kdy společnost sužuje vysoká úmrtnost, a kdy neexistují antibiotika. Ústřední postavou je doktor John Thackeryho (Clive Owen - Sin City – Město hříchuNa dotekAgent bez minulostiElitní zabijáci, The International), znamenitý chirurg a průkopník nových metod, jehož odbornou prestiž však narušuje závislost na kokainu. Tento lékař vede tým svých kolegů, včetně nadějného chirurga Algernona Edwardse…

Spletité vyprávění, natáčené na autentických místech, zdobí tajuplné průhledy do operačních sálů I pečlivě zaranžované záběry dobových ulic. K dalším klíčovým postavám patří dcera patrona nemocnice Cornelia Robertson, mrzoutský řidič sanitky Tom Cleary a zdravotní sestra Lucy, jež do hektického velkoměsta nedávno přišla z venkova.

The-Knick-season-2

Seriál bude od srpna na filmovém kanálu Cinemax uveden současně s americkou premiérou, což je dostatečně průkopnická záležitost svědčící o tom, že zábavní průmysl šel konečně do sebe. Soderbergh seriál také produkoval a všech deset dílů zvládl natočit za 73 dní, což si zaslouží smeknout pomyslný klobouček, zvlášť pokud vezmeme v úvahu, že se jedná o dobovku. V historii televizního průmyslu si nejsem vědom toho, že by nějaký režisér toto dokázal sám. Mimochodem Soderbergh byl také kameramanem celého projektu.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Přidat komentář

TOPlist