V řetězech (2006)

Blacksnakemoan1

Black Snake Moan, režie a scénář: Craig Brewer, kamera: Amelia Vincent, střih: Billy Fox, hrají: Samuel L. Jackson, Christina Ricci, Justin Timberlake, S. Epatha Merkerson

116 minut, 2.35:1, 35 mm, barevný

Film:

Ona (Christina Ricci) je zamilovaná až po uši. On (Justin Timberlake) si je jistý, že potkal tu pravou, ale povolávací rozkaz je neúprosný. Aby na sebe nezapomněli natáhnou si budíky na svých identických hodinkách, aby si na sebe mohli myslet. Jenže Ona žal nad svou ztrátou nevydrží a i finanční situace jí přivede na scestí sexu a zlého života.

Luther (Samuel L. Jackson) je zlomený muž. Opustila jej žena, kterou miloval a zůstal sám opuštěný ve svém odlehlém domě. Zůstala mu pouze víra v Boha a dobří přátelé. Jednoho dne najde na cestě Ji, příšerně zbitou a polonahou nešťastnici. Bere to jako zkoušku a když jeho pomoc v prvních momentech nezabírá, připoutá jí k topení dlouhým řetězem. Dva opuštění lidé si začnou navzájem pomáhat k jinému životu. Jenže to nebude tak jednoduché.

Blacksnakemoan2

Dosud nepříliš doceněný režisér Craig Brewer natočil v dobrém slova smyslu klasické drama, které ovšem okořenil zajímavým prostředí Amerického jihu a černošským blues. Ve filmu si klade řadu věčných otázek o Bohu, zlu, sexu, vztahu mezi nerovnými partnery, ale především lásce, víře a odvaze. A skutečně se toho nebál.

blacksnakemoan3

Hlavní křehkou hrdinku nechal svázat dvacetikilovým řetězem a byl dokonce takový gentleman, že jí nechal vybrat, který jí sedí nejlépe. Samuel L. Jackson (Robocop, Nespoutaný Django, Pokoj 1408, Úžasňákovi, Pulp Fiction) se naučil hrát na kytaru písně, které ve filmu předvede a jedním dechem je třeba dodat, že to stojí zato.

blacksnakemoan4

Film však neselhává ani v technickém zpracování. Produkci zaštítil svým jménem slavný John Singleton (Hoši ze sousedství, Shaft) a do hlavních rolích se podařilo získat vzácně vyrovnané a vynikající herecké obsazení. Přesto na sebe hlavní pozornost strhává netradičně krásná Christina Ricci a Samuel L. Jackson, který potvrzuje, že je schopen uvěřitelně zahrát prakticky cokoliv.

Film Title: Black Snake Moan

Film měl poměrně dost odfláknutou propagaci a naprosto se minul s cílovým publikem, kterým jsou možná poměrně překvapivě ženy 18-29 let. Uznání a docenění si získal až s odstupem a diváci jej nejčastěji známkují čísly 7-8, což je opravdu velmi dobré hodnocení. Realfilm snímek doporučuje ke zhlédnutí.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Přidat komentář

TOPlist