ČESKÁ KINA: Benešov

Benešovské kino stabilně provozuje Ladislav Jenšík a díky podpoře radnice se mu podařilo kino plně digitalizovat a nabídnout evropský standard. V dnešním díle navštívíme kino v Benešově u Prahy.

kino_grafika

Na začátku našeho projektu jsme z Realfilm.cz navazovali kontakty s jednotlivými českými kiny a rozesílali jim seznam otázek. Ladislav Jenšík nás ale do svého kina rovnou pozval a provedl nás celým kinem a nakonec nám zbylo i dost času promluvit o tom, co vlastně znamená provozovat kino.

kino benešov

Ostatně má o čem vyprávět, v branži se pohybuje přes třicet let a pod správou měl také Letní kino ve Vlašimi, donedávna také kino Vysočina ve Žďáru nad Sázavou a již za pár týdnů začne kromě Benešova provozovat také kino ve Vlašimi.

projekční kabina

Kino v Benešově prošlo v minulém roce rozsáhlou rekonstrukcí a modernizací. Je v něm nainstalován projektor Sony SRX R515P, který promítá v rozlišení 4K a zvládne také stereoskopickou projekci 3D. Při naší návštěvě se zrovna promítal animovaný 3D snímek Jak vycvičit draka 3D, takže jsme měli možnost kvalitu projekce posoudit a hravě předčí i řadu sálů v pražských multikinech. V klasickém „plochém“ formátu jsme měli možnost vidět westernovou komedii Všechny cestou vedou do hrobu, které velké plátno přeci jenom sluší.

million ways 3

Benešovské kino má kapacitu 270 míst a největšími taháky jsou rodinné animované filmy, dobré hollywoodské filmy a dobré české filmy. Kino ale promítá pravidelně i přenosy oper z Metropolitní opery v New Yorku a alternativní obsah.

Kino interiér

Pokud budete mít chuť neb cestu kolem a budete se chtít do kina podívat, tak ho naleznete na adrese Poštovní 8 v Benešově a určitě stojí za to sledovat aktuální program, protože právě benešovské kino občas uvede zpětně i nějaký dobrý titul, který jste mohli třeba v kině minout a vynikne na velkém plátně.

Přidat komentář

TOPlist