ČESKÁ KINA: Premiere Cinemas Olomouc

Za pár dní oslaví své první výročí provozu olomoucké multikino Premiere Cinemas, které v rámci našeho seriálu dnes navštívíme.

kino_grafika

Šestisálové multikino Premiere Cinemas Olomouc se nachází ve velkorysé moderní Galerii Šantovka, v bezprostřední blízkosti historického centra města, na ostrově tvořeném Mlýnským potokem a slepým ramenem původního mlýnského náhonu.

 

Multikino promítá od října 2013, tedy od otevřeního zcela nové Galerie postavené na zelené louce za 20 měsíců s rozpočtem více než 3 miliardy korun. Premiere Cinemas Olomouc je díky použití nejnovějších technologií a nejlepšího vybavení nejmodernějším multikinem na Moravě. Kapacita všech sálů je 963 míst. Multikino disponuje nejnovější progresivní technikou, nejvyšším rozlišením obrazu 4K ve 2 sálech, které promítá projektor Barco, 3D nové generace DepthQ ve 3 sálech, novou dimenzí obrazu HFR ve všech 6 sálech a Dolby Surround Soundem 7.1 v 5 sálech.

opening-galerie-santovka

Největší sál multikina s kapacitou více než 350 míst je vybaven revolučním prostorovým zvukem Dolby Atmos a jeho stříbrné plátno Harkness Spectral 240 má rozměry 19 x 8 metrů.

 

Všechny kinosály jsou plně klimatizované a přístupné pro imobilní zákazníky. V každém sále jsou instalovány populární dvojsedačky, které lze jednoduchým sklopením opěrek rozdělit.

PC Olomouc

A jaké výsledky má kino po roce provozu? Ptáme se pana Davida Horáčka:“ Nejlépe u nás jdou akční filmy, romantické komedie a rodinné animované filmy a jako nejtěžší překážku při provozování kina vidím kolísavou úroveň kvality filmů.“

 

Navštivte nejmodernější multikino na Moravě v Galerii Šantovka na adrese Polská 1 v Olomouci a web http://olomouc.premierecinemas.cz/.

 

 

Přidat komentář

TOPlist