ČESKÁ KINA: Premiere Cinemas Praha

V dalším díle našeho oblíbeného seriálu o českých kinech, poprvé zavítáme také do multiplexu. V dnešním pokračování navštívíme a představíme hostivařské kino PREMIERE CINEMAS.

kino_grafika

Fenomén multikin přišel do českých luhů a hájů v druhé polovině devadesátých let a třeba milionový hit Jana Hřebejka Pelíšky probíhal, ještě pěkně postaru v klasických kinech napříč republikou. Právě Pelíšky byly možná labutí písní starých pořádků, protože v roce 2000 vznikl moderní areál Park Hostivař ve Švehlově ulici v pražské Hostivaři.

 

Pokud čtete náš seriál pravidelně, tak si všimněte spojitosti s budováním prvorepublikových kin s tímto moderním. Nově vybudovaný areál s charakteristickými nárožními věžemi s prosklenými výtahy a velkou kapacitou parkovacích míst osobně považuji za první zdařilý nákupní a obchodní koncept v Praze, a to jak návrhem, tak jeho provedením. Multikino ve druhém patře pak již od počátků naplnilo moderní evropské standardy pro promítání filmů, a přestože nebylo první multikino v Praze, bylo ve své době zdaleka nejlepší.

premiere hostivař

Novým provozovatelem multikina je od července 2012 společnost PREMIERE CINEMAS a po rozsáhlé modernizaci dodnes nepřetržitě promítá. Kino má 8 kinosálů s celkovou kapacitou 1 746 míst a diváci zde nejčastěji vyhledávají návštěvu akčních filmů, romantických komedií a samozřejmě rodinných animovaných filmů, které jsou tahákem ale po celé republice.

nevedomi2

V největším sále je instalován unikátní revoluční prostorový zvuk DOLBY ATMOS, mimochodem projekce Cruisova Nevědomí ve mně stále rezonuje, protože sledování tohoto druhu filmu v takovém sále je opravdovým diváckým zážitkem. Ve všech sálech je projekce SONY 4K, kterou jsme na Realfilm.cz pro Vás mohli také využít pro naprosto unikátní projekci Markety Lazarové ve 4K s nejmodernějším prostorovým zvukem. Bez obalu právě tato projekce i podle ohlasů zúčastněných diváků byla naprosto unikátní diváckou zkušeností a myslím, že právě kvůli takovému promítání vynaložil český stát a soukromí sponzoři nemalé prostředky do převedení nejlepšího českého filmu do moderního kabátu. Ve čtyřech sálech je instalována také stereoskopická projekce v technologii SONY 3D Digital.

 

akce k filmu Hobit

akce k filmu Hobit

Na naše obligátní otázky určené provozovatelům kin nám odpovídal pan David Horáček, který označil za největší překážku při provozování kina kolísavou úroveň kvality filmů, s čímž se nedá jinak, než souhlasit. A co by vzkázal potenciálním divákům? „Navštivte nejmodernější multikino v Praze.“

 

Kino naleznete na adrese Švehlova 1391/32 na Praze 10 v městské části Hostivař, web kina je www.premierecinemas.cz.

Přidat komentář

TOPlist