Annabelle (2014)

annabelle1

USA, režie: John R. Leonetti, scénář: Gary Dauberman, kamera: James Kniest, hudba: Joseph Bisara, střih: Tom Elkins, hrají: Annabelle Wallis, Ward Horton, Alfre Woodard, Tonz Amendola, Kerry O´Malley

 

99 minut, 2.35:1, barevný

Film:

John Form právě narazil na ideální dárek pro svou ženu Miu, která je právě v očekávání – vzácnou dětskou pannu v krásném ručně šitém oblečku. Mia je vášnivá sběratelka panen a tato jí udělá ohromnou radost. Jenže nadšení nevydrží dlouho. O hrůzné noci se všechno změní. Členové okultní sekty vzývající satana manželé uprostřed noci napadnou a jen zázrakem přežije Mia i její ještě nenarozené děťátko. Prolitá krev a hrůza však ještě zdaleka nekončí, přestože se manželé z domu hrůzy odstěhují. V patách je jim totiž zlověstná démonická síla.

 

Loni diváky na celém světě vyděsil skvělý horror V zajetí démonů, jehož atmosféra budovaná čistými žánrovými klišé spolehlivě fungovala. Dnes můžeme říct, že především díky režisérovi Jamesu Wanovi. Prequel k tomuto horroru se právě hraje v českých kinech a na svědomí ho má kameraman V zajetí démonů a příležitostný režisér John R. Leonetti.

 

Předně je třeba říct, že Annabelle je další příběh inspirovaný skutečností, který vychází ze zkušeností manželů Warrenových. Přestože se ve filmu neobjevují, logicky ani nemohou, je panenka uložena v jejich okultním muzeu umístěným v jejich domě. Příběh, který se jim podařilo zjistit je dostatečně děsivý k tomu, aby se stal námětem pro celovečerní atmosférický horror.

 

Annabelle je řemeslná sázka na jistotu, a přestože má své mouchy fanoušky žánru jistě uspokojí. Tvůrci operují s motivem zvonkohry z původního horroru a dokonce míchají i některé motivy z jejich další veleúspěšné série Insidious. Při pohledu na recenze se Annabelle staví do velmi špatného světla předchozího V zajetí démonů, protože objektivně nedosahuje jeho kvalit. Inu, nedosahuje, protože je to jiný film. V zajetí démonů bude pokračovat v roce 2016 skutečně děsivým příběhem o poltergeistovi z Enfieldu a na režijní sesli se vrátí James Wan.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Související články: 

Nejzajímavější filmy o démonických panenkách

 

reklama světová klasika
Koupit ZDE ↓

Tištěná verze
http://www.kosmas.cz/knihy/168427/slavna-svetova-filmova-klasika/

E-book
http://knihy.idnes.cz/slavna-svetova-filmova-klasika.html

Přidat komentář

TOPlist