ČESKÁ KINA: Bio Central

V dnešním díle se v seriálu ČESKÁ KINA vypravíme do Hradce Králové, kde navštívíme klasické kino Bio Central.

kino_grafika

Průvodcem dnešního dílu je dnes za Bio Central Ilona Machová, která nám zodpověděla naše seriálové otázky. Kino bylo poprvé otevřeno v roce 1929, a přestože během své existence několikrát přerušilo provoz nebo změnilo název, promítá dodnes. Současní provozovatelé se rozhodli vrátit k původnímu názvu Bio Central, aby navázali na „zlaté časy“, kdy byl film v největším rozkvětu, televize ještě nebyla, a tak hvězdy stříbrného plátna lákaly do kin množství diváků.

bio_central

Bio Central promítá denně obvykle třikrát. Dvakrát se promítá ve velkém sále, jednou v menším, který se jmenuje Studio Garsonka a nabízí kromě míst a komornější atmosféry program kompletovaný z nabídky krátkých filmů, artovějších titulů a dokumentů. Velký sál má 384 míst a k tomu tři dvojlůžka, tzv. léže. Již zmíněné Studio Garsonka pojme 30 míst. Občas se promítá také ve Videokavárně, kde najde místo kolem 30 – 40 diváků. Na otázku, jaké filmy promítají v Bio Central nejraději, pak výstižně odpověděli, že nejraději promítají filmy dobré.

Z vernisáže výstavy

Technické vybavení Bio Central má velmi slušné parametry. Kino promítá z projektoru SONY Cinealta 4K, verze 220 a serveru LMT 200. Zvukový systém Dolby EX je určen pro 35mm projekci a Dolby Surround 7.1 pro DCI projekce. Kino promítá také ve 3D. Klasické plátno je o šířce 12,5m a dále se promítá na rolovací stříbrné plátno pro 3D, které je široké 12 metrů. Pro odbavení alternativního obsahu je možno použít Apple Mini Mac a HD satelitní komplet s receiverem Icecrypt S6000.

 FOTOGALERIE

Na otázku co byste označili jako nejtěžší překážku při provozování kina odpovídá Ilona Machová:,, Naše kino výrazně podporuje Město Hradec Králové. Bez jeho podpory by byl provoz kina možný jen stěží. Samozřejmě občas narazíme na nějaké technické nebo organizační překážky – jsme ale mistry improvizace a všechny situace, které nastanou se snažíme rychle řešit ku prospěchu našich diváků.“

biocentral_2

A co byste vzkázali svým potenciálním návštěvníkům, kteří by chtěli kino navštívit? ,,Bio Central je prostě skvělé kino. Má úžasnou přátelskou atmosféru a schází se tu zajímaví lidé. Chtěli bychom pozvat všechny, kdo mají rádi film a rádi tráví čas v inspirujícím prostředí, aby nás navštívili. Mimo samotného kina mohou také navštívit náš bar ve foyer kina.“

Přidat komentář

TOPlist