Interstellar poběží i v kinech IMAX

Fanoušci už toužebně odpočítávají poslední dny do filmové události letošního podzimu, kterým je velkofilm Interstellar mistrovského vypravěče Christophera Nolana. Technický fajnšmekr Nolan film uvede i v kinech IMAX.

Dark Knight Rises

Půlnočními premiérami ve čtvrtek v časných hodinách vstoupí do kin očekávaný film Christophera Nolana Interstellar. Předprodej na půlnoční uvedení epické sci-fi už zahájila multikina tak obří pražský sál IMAX. Velkoformátové kino totiž přímo na přání režiséra uvede snímek Interstellar v unikátní podobě ze 70mm filmového pásu.

 

Christopher Nolan natočil část filmu na speciální kamery IMAX®. Během těchto pasáží se ve velkoformátovém kině při využití 70mm projektorů obraz roztáhne od podlahy až ke stropu a obří plátno kina IMAX celé vyplní. V těchto chvílích nabídne Interstellar ohromující zážitek, jaký tvůrce Mementa, Počátku nebo trilogie Temný rytíř skutečně zamýšlel, připravoval a především, jak ho chtěl natočit.

 

České kino IMAX je dva týdny před premiérou jediné kino na pevninské Evropě, které film ze 70mm pásu plánuje, mimo USA a Kanadu je takových kin pouze 12 ( 2 v Austrálii, 1 na Novém Zélandu, 4 v Anglii a 4 v Asii ) .

 

Při záběrech z IMAX kamery promítaných ze 70mm pásu se klasický širokoúhlý filmový formát obrazu 2,41:1 vypne až na 1,44:1.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Přidat komentář

TOPlist