Titulková sekvence Davida Finchera pro film Sedm

V novém filmu Zmizelá David Fincher úvodní sekvenci vynechal, ostatně moc by se do něj ani nehodila, ale ve svém druhém filmu Sedm titulková sekvence samoúčelná rozhodně není. A ani po téměř dvaceti letech neztrácí nic ze své působivosti.

sedm3

Film však titulková sekvence neuvozuje. Nejprve nás Fincher seznámí s hlavními postavami a nalije do diváka kalich pořádné deprese a představí nám hrůzy velkoměsta a zkaženost světa ve kterém žijeme.

Titulkovou sekvenci režíroval Kyle Cooper ve studiu R/Greenberg Associates. Idea sekvence je postavená na seznámení s myšlenkovými pochody duševně narušeného masového vraha, který má pocit, že vraždí ve vyšším zájmu. Připravuje si deník z vlastnoručních zápisků a fotografií, který si pak vlastnoručně sešívá. Už jen zobrazení jak bere do ruky žiletku nebo jehlu je velmi znepokojující.

sedm_5

Inspirace vychází z výrazně méně vyšinuté titulkové sekvence filmu Jako zabít ptáčka, která ale patří k velmi respektovaným. Ta totiž také na základě popisu předmětů osobní potřeby popisuje psychiku jedné z hlavních představitelek.

Pro hudební podkres si Fincher vybral svého oblíbence Trenta Reznora, jehož skladbu „Closer“ nechal zremixovat. Jen tak pro zajímavost sekvenci měl původně režírovat známý fotograf, klipař a nyní také režisér Mark Romanek, ale Cooper nakonec Finchera přemluvil, že by se celé té sekvence rád ujal i po realizační stránce a Fincher souhlasil.

sedm_2

Mimochodem vše, co v této sekvenci uvidíte je absolutně bez počítačové grafiky – poctivé ostření a ruční práce. Titulková sekvence byla v roce 2011 vyhlášena jako třetí nejlepší sekvence v dějinách filmu, hned za sekvencemi z filmů Perný den a Vertigo.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/box-of-film.jpg

CREW

Digital Visual Efects and Main Title Sequence by: R/Greenberg Associates West, Inc.
(A division of R/GA Digital Studios)
Main and End Titles Designed and Executed by: Kyle Cooper
(Designed in collaboration with David Fincher and Jenny Shainin)
Director of Photography: Harris Savides
Director of Photography, Graphics: Findley Bunting
Editor: Angus Wall
Storyboard Art: Wayne Coe
Visual Effects and Main Title Producers: Peter Frankfurt, Steven T Puri
Visual Effects Supervisior: Greg Kimble
Visual Effects Coordinator: Tim Thompson
Main Title Producer: Rebecca Ramsey, RGA/LA
Main Title Opticals by: Pacific Title

Přidat komentář

TOPlist