Mike Nichols: Od divadla k filmu a zpět

podnikava_divka

Nichols ale zvládl i lehčí žánr. V roce 1988 natočil lehkou limonádu Podnikavá dívka s trojicí Melanie Griffith, Sigourney Weaver a Harrison Ford. Mladá ambiciózní sekretářka Tess pracuje ve velké makléřské firmě a bezmezně obdivuje svou šéfovou Katherine. Ta si však při lyžování zlomí nohu a Tess navíc zjistí, že jí ukradla nápad, kterým chtěla prorazit. Rozhodne se vzít proto svůj osud do vlastních rukou, a to samozřejmě velmi pohádkovým způsobem. Podnikavá dívka je moderní příběh o Popelce a dodnes může divačkám zpříjemnit odpoledne.

pozdravy-z-hollywoodu

Odvrácenou stránku herecké profese zachytil ve filmu Pohlednice z Hollywoodu, kde obsadil dvě generace úspěšných hereček Shirley Maclaine a Meryl Streep do role matky a dcery, které obě budují nebo naopak mají za sebou hereckou kariéru u filmu. Hořký snímek bez okolků ukazuje temnou stránku filmové branže a nemilosrdnost diváckého vkusu a popularity.

Vlk

Za pozornost stojí určitě i na svou dobu ostře sledovaný horror Vlk, kde Nichols spolupracoval s kamarádem Jackem Nicholsonem, kterému poslal do spárů Michelle Pfeiffer. Klasický horror o vlkodlakovi zasazený do současnosti Nichols natočil s působivou atmosférou i nezbytným humorem.

Na dotek (2004)

Pages: 1 2 3 4

Přidat komentář

TOPlist