Několik zajímavých kostýmů z filmu Cela

V roce 2000 natočil indický režisér Tarsem Singh na hollywoodský mainstream unikátní thriller se strhující výtvarnou složkou a unikátními kostýmy vycházejícími ze slavných děl světového výtvarného umění.

Cela_1

Do té doby reklamní režisér Tarsem Singh natočil svůj filmový debut jako vytříbený vizuální produkt, kdy využil možností nabídnutého příběhu a představil nám divákům něco, co jsme do té doby v takové kvalitě a provedení ještě neviděli. Herci se stávají pouze kulisami v tomto ojedinělém a nesmírně zajímavém filmu, který rozhodně nepatří mezi filmy pro méně odolné diváky. Dokonce bych se nebál říct, že slabší povahy by se tomuto filmu měli naprosto vyhnout.

Cela_2

 copyright fota k článku New Line Cinema

Carl Stargher je úchylný masový vrah, který své oběti topí za zvláštních podmínek. Zavře je na určitou dobu do skleněné cely a postupně jí napouští vodou. Je však odhalen a FBI ho zadrží. Jenže Stargher upadne do kómatu. Dr. Catherine Deon (Jennifer Lopez) právě vyvíjí nový program, kdy se dostane do mysli sledovaného projektu a žije tam vlastně jako v jiné realitě. Pro FBI se tak stává jedinou šancí, jinak utopí další oběť.

Cela_3

Autorkou úchvatných kostýmů byla nedávno zesnulá japonská kostýmní výtvarnice Eiko Ishioka, která získala Oskara za Coppolova Draculu. Kariéra této legendární výtvarnice připomíná trochu kroky našeho Theodora Pištěka. Kostýmní výtvarnictví bylo vždy na druhé koleji společně s kariérou grafičky a výtvarnice. Byla autorka třeba japonské verze plakátu k filmu Apokalypsa Fracise Forda Coppoly a již zmíněný Coppolův Dracula byla teprve její druhá práce u filmu. Ostatně i to byl důvod, proč si ji Coppola vybral. Eiko Ishioka se okamžitě chytila a jejím hlavním režisérem se stal právě Tarsem Singh, kterému navrhovala kostýmy do všech jeho filmových počinů.

Cela_4

Pro film Cela vytvořila z Jennifer Lopez sexuální hračku v mysli masového vraha, a přestože herečka žádala, zda by její kostým nemohl být pohodlnější, okamžitě to odmítla se slovy, že hlavní hrdinka trpí, tak ať si nestěžuje. Výtvarná stylizace a barevnost kostýmů v tomto filmu jsou naprosto jedinečné, krásné a přitom divné.

Cela_5

 

 

1 komentář

  1. Ivanna napsal:

    Kostýmy vypadají úchvatně, ale na film si asi podle traileru nechám zajít chuť:-)

Přidat komentář

TOPlist