Paul Thomas Anderson natočil film noir a uspěl

P.T.Anderson je jeden z nejuznávanějších režisérů samouků v současném světovém filmu a za svou kariéru několikanásobně prokázal, že si troufne do vod, kde se ostatní s bázní zastaví ještě na mělčině, i tak se dá charakterizovat jeho nový film Inherent Vice.

Inherent-Vice

   Kultovní americký spisovatel Thomas Pynchon si pečlivě střeží své soukromí, takže ačkoli se objevil jako postava v seriálu Simpsonovi, měl přes hlavu papírový pytlík. Říká se o něm, že nepatří mezi autory vhodné pro filmové adaptace a pokud vezmeme v potaz, že jeho knihu zfilmoval P.T.Anderson, pak to nemusí znamenat, že to dokáže někdo jiný.

Paul Thomas Anderson

Jeho předposlední román Inherent Vice natočil v průběhu loňského jara a léta a začátkem příštího roku snímek půjde do kin. Ohlasy kritiků jsou ale už teď nadšené. Děj se odehrává v sedmdesátých letech a popisuje vyšetřování bývalé přítelkyně poněkud sjetým detektivem v podání Joaquina Phoenixe. Původně měl hrát hlavní roli Robert Downey jr., ale Anderson mu pak s netaktem sobě vlastním, kterým je pověstný, bez okolků sdělil, že na kameře vypadá fakt staře.

Ve filmu se objeví taky Josh Brolin, Owen Wilson, Benicio Del Toro a Reese Witherspoon a po pauze stál za kamerou Andersonův dvorní kameraman Robert Elswit.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

 

reklama světová klasika
Koupit ZDE ↓

Tištěná verze
http://www.kosmas.cz/knihy/168427/slavna-svetova-filmova-klasika/

E-book
http://knihy.idnes.cz/slavna-svetova-filmova-klasika.html

Přidat komentář

TOPlist