Výroční editorial aneb děkujeme Vám a můžete poděkovat i nám

Milí čtenáři, možná to zní neuvěřitelně, ale RealFilm.cz bude již za pár měsíců slavit 5 let své existence, takže jaká to byla pětiletka a co nás čeká a nemine?

realfilm_cz_logo_cb_invert_300dpi

První pokusy a betaverze našeho magazínu probíhaly již poslední týdny roku 2009, ale první měsíc 2010 jsme již zásobovali čtenáře prvními články a jako oficiální spuštění magazínu jsme stanovili 1.2.2010. Náš projekt přicházel k životu pozvolna a měl velkou výhodu v databázi článků, která byla spuštěna na nekomerčním blogu pod názvem dulezitefilmy.blog.cz, mým blogováním na idnes.cz a zejména v živelné energii, kterou jsme do projektu vkládali se spoluzakladatelem portálu Danielem Adamem.

Naše první publicistické počiny měly jistě své mouchy, ale postupem času se začalo ukazovat, že se nám daří oslovovat stále větší čtenářskou skupinu, kterou jsme nadšeně počítali z kraje ve stovkách unikátních adres měsíčně, které postupně překročily pro nás magickou tisícovku a postupně narůstaly až do dnešních hodnot, o kterých se nám z kraje ani nesnilo.

Nikdy jsme nechtěli být nejmasovější magazín o filmech, to bychom museli naprosto změnit profil magazínu a psát jenom o comicsech a animovaných filmech pro děti, ale chtěli jsme být magazínem dobrým a interaktivním v tom nejlepším slova smyslu. O tom zda se nám to daří, nechť laskavý čtenář rozhodne sám.

V průběhu naší magazínové pětiletky u nás také publikovalo několik dalších filmových nadšenců a recenzentů jako Roman Potoczný, David Hecht, Ondřej Bezouška nebo Veronika Hladká, kterým se určitě sluší za jakýkoli čas strávený s portálem RealFilm.cz vřele poděkovat. Minulý čas ohledně redaktorské činnosti na RealFilm.cz patří ovšem také spoluzakladateli portálu Danielu Adamovi a čestnému redaktorovi, který se již před nějakou dobou rozhodl spustit a provozovat vlastní filmový magazín.

Pět let se samozřejmě nemusí jevit jako dlouhá doba, ale na druhou stranu, v dnešní rychlé době a obecném vnímání času je to z mého pohledu už docela dost. V průběhu jsme ale kromě magazínu připravovali a realizovali řadu projektů, filmové kluby, zážitkové projekce, festivaly s filmovou tematikou, dělali jsme rozhovory se zajímavými filmaři, připravili jsme dvě velmi slušně hodnocené filmové knihy a dokončujeme celovečerní film Bardi, jehož je RealFilm.cz mediálním partnerem. To všechno si budeme průběžně rekapitulovat až do našeho pětiletého výročí, které oslavíme na filmové party, o jejíž podobě se včas dozvíte.

V současnosti je v databázi našeho magazínu 2200 publikovaných příspěvků, obsahuje profily významných osobností světového filmu, které aktualizujeme, dále jsou k mání podrobné informace o slavných snímcích světové i české kinematografie, nabízíme také pravidelně aktuální premiéry formou upoutávek, zprávy z dění po celé republice i ze světa, informujeme o filmových festivalech a každý týden mapujeme nabídku v kinech a televizi.

Pořád nemáme zájem o to, aby se náš magazín zaheslovával a čtenáři si tak kupovali loginy a podobné záležitosti. Pokud chcete přispět na náš magazín, nejsnazší cestou je poslat na náš účet číslo 6225829001/5500 vedený u Raiffeisen Bank každý měsíc 30 korun, do poznámky pak napište svůj email. Za vybrané peníze budeme nadále zvelebovat náš magazín a pokračovat v doprovodných akcích, což jsme za poslední roky jistojistě mnohokrát dokázali.

 

Jako motivaci máme pro naše předplatitele zajímavé dárky, takže pokud si budete chtít zakoupit předplatné, abyste na měsíční platby nemuseli myslet, nabízíme roční za 330 korun a půlroční za 165 korun. Tyto čtenáře pak jednou za měsíc zařadíme do slosování o ceny s filmovou tématikou. K dispozici na tento měsíc máme třeba paměti Miroslava Ondříčka Tudy jenom procházíme, rozhovory Truffauta s Hitchcockem, obě filmové klasiky Ondřeje Slaniny a pochopitelně zajímavá DVD.

Děkujeme Vám za přízeň, pokud chcete můžete poděkovat i nám a mějte se fajn

Mgr. Ondřej Slanina
Šéfredaktor Realfilm.cz

Důležité info:
číslo účtu: 6225829001/5500 – Raiffeisen Bank
cena za číslo 30 korun
půlroční předplatné 165 korun
roční předplatné 330 korun

 

reklama světová klasika
Koupit ZDE ↓

Tištěná verze
http://www.kosmas.cz/knihy/168427/slavna-svetova-filmova-klasika/

E-book
http://knihy.idnes.cz/slavna-svetova-filmova-klasika.html

Přidat komentář

TOPlist