Studio SONY dalo červenou komedii Interview kvůli hackerům

To co vypadalo jako dobré PR se změnilo v noční můru, na jejímž konci je na neurčito odložená premiéra filmu za 42 milionů dolarů, vyhrožování teroristickými útoky americkým kinům v největší sezóně, únik hotových filmů na pirátské servery a zveřejnění platů manažerů.

 

Interview, foto: Columbia Pictures

Interview, foto: Columbia Pictures

Komik a režisér Seth Rogen (Sousedi) považoval za zábavné, když se s kumpánem Jamesem Franco (Homefront, Zrození Planety opic127 hodinPrinc a pruďas) pustí do komedie o nepříliš chytrém moderátorovi rozhovorů s celebritami, který je angažován, aby natočil interview s Kim Čong Unem a přitom ho zabil. Toto téma ovšem nepřišlo vtipné soudruhům v Severní Koreji, kteří řekli, že pokud se tak stane, tak USA zažije odvetu jako bylo 11. září. Alespoň podle médií.

 

V masmédiích se začaly objevovat zprávy, které vypadaly velmi neuvěřitelně a tak nějak budily dojem okurkové sezóny. Zásadní obrat ovšem nastal v uplynulých několika málo týdnech, kdy celá situace začala gradovat. Neznámí hackeři, jejichž původ není potvrzen, protože Severní Korea se od kybernetických útoků distancovala, napadli počítačovou síť filmové divize SONY a stáhli nejnovější filmy společnosti ještě před premiérou, včetně plánovaného muzikálového hitu Annie, ale také citlivé informace o společnosti jako je emailová komunikace nebo platy zaměstnanců, které jsou nyní volně dostupné on-line.

 

Útok ovšem není PR. Studio SONY kontaktovalo americké úřady a ty kybernetické útoky oficiálně potvrdily a nyní se celá kauza vyšetřuje. Problematická je nejvíc bezpečnostní hrozba, protože útočníci tvrdí, že pokud film poběží v kinech, pak návštěvníci zažijí odplatu. K celé kauze se už vyjádřil i prezident Obama, který lidi vyzývá, ať jdou o Vánocích jako vždy do kina, ostatně americký zábavní průmysl patří ke klíčovým tahounům ekonomiky a pokud se začtete do internetových for, tak spousta jedinců oznamuje, že si na filmy zajdou raději týden po premiéře.

 

Annie, foto SONY

Annie, foto SONY

Vánoční sezóna v USA je jeden z největších komerčních vrcholů v prodeji vstupenek a samozřejmě v návštěvě kin, které přes poslední dva týdny v roce tradičně zažívají žně. SONY se tedy rozhodlo ustoupit s menším filmem ve prospěch svého výrazně dražšího muzikálového snímku Annie plného áčkových hvězd jako Jamie Foxx nebo Cameron Diaz a přitom udělat vstřícný krok i k provozovatelům kin, kteří se zrovna nepřetrhli, aby si film objednali do vánočního programu.

 

SONY tedy podle magazínu Variety rozhodlo premiéru filmu odložit ze štědrého dne na neurčito s tím, že film neplánují uvést ani na DVD nebo VOD. Film se jistě časem někde objeví, ale pokud se objeví z nějakého pirátského serveru v nejbližších dnech, tak je jasné, že jakékoli komerční uvádění je zbytečné. Distribuce, oproti těm pár desítkám kin v Čechách, v amerických kinech není nejlevnější a všichni mají ještě v neblahé paměti obchodní katastrofu letošního léta Postradatelní 3.

1 komentář

  1. Ondra Slanina napsal:

    A je to tady. Většina multiplexů film Interview sice odmítla, ale studio SONY film do kin nakonec skutečně uvede. Některá kina ho zařadila na poslední chvíli do programu, takže na Štědrý den premiéra opravdu bude! Prezident Obama je nadšený a máme tady další zápis do filmové historie.

Přidat komentář

TOPlist